Union nepřestává překvapovat. Srazil i Dortmund a nadále vévodí Bundeslize

Fotbalisté Unionu Berlín opět zvítězili. Tentokrát si vyšlápli na Dortmund, který porazili 2:0. K vítězství jim napomohla i neskutečná hrubka brankáře Kobela, díky které dali domácí už v osmé minutě úvodní gól. Pak Berlínští přidali ještě jeden a mohli se radovat. Triumf oslavili i fanoušci Bayernu, jenž rozstřílel třetí Freiburg pěti góly.

Našlapané tribuny zvedla ze sedaček pro začátek situace z osmé minuty, kdy hostující brankář Kobel předvedl pořádnou minelu. Netrefil totiž balon, který chtěl odkopnout od vlastní svatyně, navíc podklouzl a k míči se dostal Haberer, jenž ho doklepl do osiřelé branky.

Ve 21. minutě navíc zasadili domácí Borussii další úder. Siebatcheu přiklepl míč Habererovi a ten vypálil z hranice vápna. Kobel na jeho razantní přízemní střelu nestačil a podruhé kapituloval.

Ve druhém poločase měli herně navrch hosté, žádnou ze šancí však nedokázali přetavit v kontaktní branku. Když na časomíře běžela 51. minuta, hlavičkoval Guerreiro, ale neuspěl.

​Obrana Unionu si poté počínala při tlaku Dortmundu velmi zodpovědně a všechny dobré příležitosti dokázala uhasit. Berlínští se tak nakonec mohli radovat z triumfu 2:0. Bayern přivítal Freiburg a se sousedem v tabulce si nebral servítky, jehož konto obtěžkal pěti trefami. Mnichované tak vystoupali na druhou příčku.

Výsledky nedělních zápasů 10. kola Bundesligy:

1. FC Kolín nad Rýnem – FC Augsburg 3:2 (0:1)
Branky: 47. Tigges, 61. Huseinbasic, 81. Tigges  – 14. Niederlechner, 68. Caligiur

1. FC Union Berlín – Borussia Dortmund 2:0 (2:0)
Branky: 8. Haberer, 21. Haberer

Bayern Mnichov – SC Freiburg 5:0 (2:0)
Branky: 13. Gnabry, 33. Choupo-Moting, 53. Sané, 56. Mané, 80. Sabitzer