Marseille dohrávala v deseti a populární derby ovládlo PSG. Rozhodl Neymar

Fotbalisté PSG se radují z výhru v populárním derby Le Classique proti Marseille. I když měli domácí řadu šancí, o výhře rozhodl jediný gól, který vstřelil v nastavení prvního poločasu Neymar. Pařížané tak oslavili vítězství 1:0, k čemuž jim pomohla i červená karta Gigota, kvůli níž hrál soupeř od 72. minutě v deseti. Lyon naopak kousal prohru s Rennes, Nice a Monaco získaly shodně jen bod za remízu.

PSG si vypracovalo velkou šanci už po pár minutách, kdy Mbappé nabil z levé strany Hakimimu, jeho pokus však skvěle vychytal López. Následně se vydala dopředu dvojice Neymar a Mbappé a druhý jmenovaný po Brazilcově přihrávce zacílil. Hostující gólman se ale znovu vyznamenal a jeho střelu vytěsnil.

Marseille se osmělilo až ve 22. minutě, kdy mohlo těžit z rychlého protiútoku. Na Harítovu ránu ale Donnarumma vyzrál. Ve 35. minutě měl možnost otevřít skóre Messi, jeho projektil z trestného kopu však orazítkoval jen břevno svatyně Marseille. Branky se fanoušci dočkali až v nastavení prvního poločasu. Mbappé přiťukl ve vápně balon Neymarovi, jenž nezaváhal a poslal PSG do vedení.

Chvíli po začátku druhého poločasu mělo Marseille šanci vyrovnat. Clauss nasadil Donnarummovi jesle, balon ale nakonec skončil těsně vedle tyčky. V 72. minutě Gigot navíc hosty oslabil. Ve středu hřiště totiž nevybíravě zfauloval Neymara a vyfasoval od rozhodčích červenou kartu. Hosté tak dohrávali v deseti. PSG už žádnou další trefu nepřidalo, a tak zvítězilo těsně 1:0.

​Výhru oslavilo i Rennes, které přetlačilo Lyon 3:2. Nice nevyhrálo po EKL ani v domácí soutěži, tentokrát jen remizovalo s Auxerre. Monaco také získal bod za remízu, s Clermontem se rozešlo výsledkem 1:1.

Výsledky 11. kola Ligue 1:

Toulouse FC – Angers SCO 3:2 (2:1)
Branky: 10. Dejaegere, 40. van den Boomen (pen.), 67. Spierings – 33. bin Tálib, 90+3. Salama

AJ Auxerre – OGC Nice (1:1)
Branky: 42. Da Costa  – 20. Delort

FC Nantes – Stade Brestois 29 4:1 (2:1)
Branky: 35. Simon (pen.), 36. Ganago, 71. Mohamed, 88. M. Sissoko  – 18. Fadiga

Stade Rennes – Olympique Lyon 3:2 (1:1)
Branky: 38. Terrier, 47. Gouiri, 77. Terrier – 23. Lacazette, 72. Lacazette

ESTAC Troyes – AC Ajaccio 1.1 (0:0)
Branky: 76. Porozo – 88. El Idrissy