Na fotbal si museli počkat. Dva zápasy v Anglii byly odloženy z bizarních důvodů

Technici upravují jednu z branek, jejíž tyče byly příliš dlouhé | Zdroj: Profimedia

Hned na dvou stadionech v anglických nejvyšších soutěžích došlo ke zpoždění utkání. Zápas mezi Leedsem a Arsenalem musel být ve druhé minutě přerušen, protože nefungovala zařízení, pomocí níž spolu komunikují rozhodčí. Ještě kurióznější moment nastal v Hullu, kdy sudí před utkáním zjistil, že jedna z branek je o několik centimetrů vyšší.

Rozhodčí Chris Kavanagh foukl do píšťalky a nedělní utkání mezi Leedsem a Arsenalem mohlo začít. Netrvalo to však dlouho. Po necelých dvou minutách hlavní sudí přerušil hru a běžel za pomezním a u postranní lajny s ním něco řešil. Mnozí diváci se nechápavě dívali kolem sebe a ptali se, co se děje. Z televizních záběrů to ale bylo zřejmé.

Kvůli problémům s elektřinou přestala fungovat zařízení, pomocí kterých rozhodčí komunikují s kolegou u videa. Po pár minutách tak hlavní sudí rozhodl, ať se oba týmy odeberou do kabin. Utkání bylo oficiálně přerušeno a nikdo nevěděl, jak dlouho to může trvat. Nakonec se hráči vrátili na hřiště po čtyřiceti minutách a mohlo se začít opět hrát. Z vítězství 1:0 se nakonec radoval Arsenal, který získal tři body díky gólu Saky. V utkání měl ale často velké štěstí, když jej několika skvělými zákroky podržel brankář Aaron Ramsdale, a domácí navíc neproměnili penaltu.

​Z konečného výsledku pochopitelně neměl radost trenér Leedsu Jesse March. "Předvedli jsme velmi dobrý výkon. Po celý zápas jsme byli disciplinovaní a koncentrovaní i přes zpoždění utkání, které bylo zvláštní. Utkání nám ukázalo, že když budeme hrát, jak chceme, můžeme být velmi dobří. Arsenal je nyní nejlepší tým v lize, ale dnes jsme byli lepší my. Mohli jsme vstřelit čtyři nebo pět gólů," hodnotil kouč domácích.

Ke zpoždění utkání se vyjádřil na tiskové konferenci i kouč Arsenalu Mikel Arteta. "Myslím, že všechny hráče to znepokojovalo, protože mají před zápasem nějakou rutinu, která byla narušena. Museli jsme se tomu ale přizpůsobit a dát jim čas na vyřešení problému, protože je důležité, aby VAR správně fungoval," řekl španělský kouč vedoucího týmu nejvyšší anglické soutěže, který je nyní před Manchesterem City už o čtyři body.

K ještě kurióznější situaci došlo na stadionu druholigového Hullu City. Utkání proti Birminghamu bylo zpožděno o dvacet minut, protože rozhodčí Leigh Doughty půl hodiny před výkopem zjistil, že jedna z branek je o několik centimetrů vyšší. Navíc muselo být znovu zkalibrováno zařízení, které zjišťuje, jestli míč plně překročil brankovou čáru. Ze tří bodů se nakonec radovali hosté, kteří díky gólům Deeneyho a Bacuny zvítězili 2:0.

V utkání Arsenalu proti Brentfordu uctili hráči před zápasem královnu. Věnec do středu položil i Arteta: