Fotbal

Top hráči ve stejném dresu? Premier League chce vytvořit All-Star tým

Top hráči ve stejném dresu? Premier League chce vytvořit All-Star tým
Logo Premier League | Zdroj: Profimedia

Premier League by mohla brzy přijít s jednou zajímavou novinkou. Spolumajitel Chelsea Todd Boehly i další funkcionáři totiž nedávno přišli s myšlenkou All-Star týmu, který by byl složený z nejlepších hráčů nejvyšší anglické soutěže. Ten by následně měřil síly s podobně složenými celky z LaLigy, Serie A a Bundesligy, a to nejen v Evropě, ale i jinde ve světě. Tento krok je ale jen jedním z návrhů, jak udržet rostoucí sledovanost a zvýšit prodej televizních práv.

V anglické nejvyšší soutěži se chystá revoluční novinka, která by měla pomoci rostoucí sledovanosti a kupní síle televizních práv. Zástupci Premier League chtějí svého cíle dosáhnout různými způsoby. Jedním z nich by mohl být i vznik All-Star týmu, který by se skládal z nejlepších hráčů ze všech celků anglické ligy. 

Spolumajitel Chelsea Todd Boehly navrhoval, že by proti sobě mohly hrát dva celky hvězd, a to ze severní a jižní části země. Takový nápad ale byl zkritizován. Kluboví manažeři projednali řadu možností a vybrali takovou, že by své týmy hvězd vybraly i LaLiga, Bundesliga a Serie A. Jednotlivé celky by proti sobě potom hrály, a to nejen v Evropě, ale i jinde ve světě. 

Související obsah

​Zápasy by byly na programu v době letní přestávky nebo zimní pauzy. Utkání hvězd se hrají v řadě sportů, třeba v NBA, NHL či MLB a MLS, a protože jsou oblíbená, mohla by si podle zástupců Premier League získat popularitu a zvýšit zisky. 

Idea All-Star Games se však nelíbí řadě lidí. Třeba trenérovi Liverpoolu Jürgenu Kloppovi. "Až se na to najde nějaký termín, můžete mi zavolat," uvedl podle Sport Bible kouč, který dal jasně najevo, že kalendář už je tak dost nabitý. Jestli se povede s myšlenkou obstát a uskutečnit ji, se fanoušci nejspíš dozví v příštích měsících.

V All-Star týmu by se mohl objevit i Cristiano Ronaldo, který chce hrát aspoň do roku 2024:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události