Komplikace Německa před mistrovstvím světa. Opora Bayernu je zraněná

Leroy Sané | Zdroj: Profimedia

Fotbalové mistrovství světa se nezadržitelně blíží. V Kataru první zápas odstartuje už 20. listopadu a na fotbalovém svátku nebude chybět ani reprezentace Německa, která ale řeší problém. V posledním zápase se totiž zranila opora Bayernu Mnichov Leroy Sané.

Německý záložník se zranil v posledním zápase s Freiburgem, který bavorský velkoklub zvládl suverénním způsobem, když svého soupeře deklasoval 5:0. Právě Sané v 52. minutě zvyšoval na 3:0, ale v 76. minutě musel být vystřídán kvůli poraněnému stehennímu svalu.

"Sané je zraněný. Bayern se nyní bude muset obejít bez něj," píše se v klubovém prohlášení. "Šestadvacetiletý hráč utrpěl v neděli večer při domácím vítězství 5:0 nad Freiburgem zranění levého stehna, když se mu natrhlo svalové vlákno. Vše vyplynulo z vyšetření lékařského oddělení německého mistra," píše se dále.

​Nejde tak o problém pouze pro Bayern Mnichov, ale také pro německou reprezentaci. Nikdo neví, jak dlouho bude Sané mimo hru, a začíná tak souboj s časem. Rodák z Essenu by nároďáku hodně chyběl, jelikož letos má parádní formu. V 16 zápasech napříč všemi soutěžemi dokázal vstřelit 10 gólů a na 6 přihrát.

První zápas na mistrovství světa čeká Německo 23. listopadu proti Japonsku.