Fotbal

Šéf mi vždy říkal, že Zlatý míč vyhraji, zářil Benzema. Šampaňské vynechal

Šéf mi vždy říkal, že Zlatý míč vyhraji, zářil Benzema. Šampaňské vynechal
Karim Benzema přebírá Zlatý míč od Zinedina Zidana | Zdroj: Profimedia

Fotbalový útočník Karim Benzema se v 34 letech konečně dočkal zaslouženého ocenění a na pondělním vyhlášení převzal Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu světa. Po převzetí ceny prozradil, že šéf jeho Realu Madrid Florentino Pérez mu prý vždy říkal, že jednou tuto cenu získá. Benzema ale výhru šampaňským neoslavil. Sám prohlásil, že si dá jen vodu.

Karim Benzema v uplynulé sezoně zářil. Ve španělské lize se stal nejlepším střelcem díky 27 přesným zásahům a ovládl také tabulku kanonýrů v Lize mistrů, kde vsítil 15 branek. V obou soutěžích jeho Real Madrid navíc vyhrál, takže fotbaloví fanoušci předpokládali, že právě francouzský útočník získá nejprestižnější individuální cenu. Překvapení se nestalo a Benzema si převzal Zlatý míč z rukou jeho bývalého trenéra Zinedina Zidana. Poté přiznal, že i to pro něj bylo speciální.

"Jsem opravdu šťastný, že jsem tuto cenu získal a že mi ji předal zrovna Zidane," prozradil Benzema po zisku Zlatého míče. Kromě slov díků pro všechny blízké Francouz také prozradil, že prezident Realu Florentino Pérez ho na tuto cenu dlouhodobě připravoval: "Florentino mi vždy říkal, že jednou vyhraji Zlatý míč."

Kdo by čekal, že elitní střelec oslaví trofej šampaňským, toho Benzema vyvedl z omylu: "Šampaňské? Ne, budu pít vodu." Útočník tak dokázal, že je opravdovým profesionálem a trénink pro něj má přednost před oslavami.

Související obsah

Rodák z Lyonu také promluvil o svých velkých konkurentech. O Lewandowském řekl, že s ním nemá žádnou rivalitu, a s Mbappém si popovídal ještě před vyhlášením: "Mbappé mi gratuloval ještě před ceremoniálem. Nemluvili jsme ale o Realu Madrid. Co se děje s jeho kariérou, to je jeho věc." Právě Kylian Mbappé měl před sezonou posílit Bílý balet, ale nakonec se nechal přemluvit lukrativní nabídkou a zůstal v PSG.

Benzema také prozradil své plány do budoucna. Odmítl možnost, že by kariéru dokončil v nějaké exotické destinaci, kde by si před důchodem mohl vydělat velký balík. "Do důchodu odejdu v Realu Madrid. Jiná možnost není," popřel rázně svůj možný přestup.

Karim Benzema získal Zlatý míč poprvé v kariéře:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události