Další sporty

Kellnerová je člověk na správném místě, ví Devos. Do Prahy se už těší

Kellnerová je člověk na správném místě, ví Devos. Do Prahy se už těší
Anna Kellnerová | Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Zatímco s Prague Lions bude Pieter Devos bojovat v Rijádu o bronz v celkovém pořadí série GCL, mezi jednotlivci má medaili jistou. Jen se bude rozhodovat, z jakého kovu bude. "Věřím, že s Mom's Toupie de la Roque předvedeme opět top výkony," uvedl.

Prague Lions zažívají dosud nejlepší sezonu Global Champions League a obří podíl na tom má Belgičan Pieter Devos. Ten se stal součástí týmu až v letošním roce. Skromně však odmítá, že by právě jeho příchod byl klíčem k úspěchu. 

"Jsem moc šťastný, že mohu být součástí Prague Lions. Máme za sebou letos opravdu hodně výkonů. Byla to skvělá sezona, v níž jsme dosáhli na tři vítězství a před posledním kolem v Rijádu jsme mezi top čtveřicí. Museli jsme řešit mnoho výzev, vypořádat se se zraněním některých koní. Vše jsme ale zvládli velmi dobře," zmínil Pieter Devos při krátké zastávce v Praze při cestě do saúdskoarabského Rijádu. 

Při rozhovoru pro TV Nova vyzdvihl práci každého člena týmu. Včetně těch, kteří nejsou vidět na kolbišti. "Máme skvělého týmového ducha. S Nielsem se známe velmi dlouho, je to můj dobrý kamarád a startujeme spolu i v belgickém národním týmu při Pohárech národů. I proto jsem dlouho neváhal při přestupu do Prague Lions. Říkal jsem si, že by bylo fajn být spolu i při Global Champions League a dělat týmové výsledky. Anna odvádí fantastickou práci manažera a zároveň jezdkyně. Je to velmi důležité. Rozumí, o čem tento sport je, jezdí s námi na jednotlivé závody a vše společně konzultujeme. Je to člověk na správném místě," pěje chválu na adresu Anny Kellnerové. 

Související obsah

Dodává však, že se mu spolupracuje velmi dobře se všemi členy Prague Lions. Rozhodně nikdo nepostrádá motivaci ke špičkovým výkonům. U všech třech triumfů v letošní GCL každopádně nechyběli Pieter Devos a Niels Bruynseels. "Určitě je mezi námi pozitivní energie a snažíme se týmu pomoci, jak to je možné. Snad se nám podaří v Rijádu předvést ještě další pěkný výsledek. Doufám, že uzavřeme sezonu mezi nejlepšími celky a do Prahy pojedeme v nejlepší formě," pokračuje Devos.

Jak v Rijádu, tak později v pražské O2 areně by měl startovat s jeho stájovou jedničkou, kterou je patnáctiletá klisna Mom's Toupie de la Roque. Ta nechyběla při vítězstvích Pražských lvů v Saint Tropez a v New Yorku. Triumfoval s ní i v Grand Prix Londýna, díky čemuž se kvalifikoval do Super Grand Prix v Praze. Na vrcholný mítink celé sezony se s ní však speciálně chystat nebude.

"Je to velmi zkušená klisna. Doufám, že jí vydrží top kondice i pro Prahu. Před tím bude mít tři týdny volno, aby byla fit a měla dostatek energie pro tento důležitý závod. Podobně náročných soutěží absolvovala celou řadu. Má již i bohaté zkušenosti s tímto typem arény, proto se na Playoffs nemusíme nijak zvlášť chystat. Hlavní je, aby zůstala zdravá a v dobré formě," uzavřel Pieter Devos.

Anna Kellnerová přiznala, že zažívá nejlepší sezonu v životě:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události