Tenis

Bývalá tenisová jednička za mřížemi výrazně zhubla, spoluvězně učí jógu

Bývalá tenisová jednička za mřížemi výrazně zhubla, spoluvězně učí jógu
Bývalý tenista Boris Becker | Zdroj: profimedia.cz

Bývalá světová tenisová jednička Boris Becker se ve vězení, kde si odpykává dvou a půl letý trest za finanční podvody, oddává zdravému životnímu stylu. Podle zpráv zhubl osm kilogramů díky pravidelnému cvičení, a navíc prý trénuje i ostatní vězně. Objevily se také informace, že trojnásobný vítěz Wimbledonu by mohl být už v listopadu propuštěn na svobodu.

Novinky o Borisi Beckerovi přinesl německý deník Bild, kterému měl informace poskytnout zdroj z blízkosti bývalého tenisty. Becker nejen sám pravidelně cvičí ve vězeňské posilovně, ale také využívá dlouholeté životní zkušenosti profesionálního sportovce a jako asistent pomáhá kolem 45 spoluvězňům, kterým radí v tréninku, výživě a učí je krizovému managementu. Zdroj také uvedl, že Becker ve vězení vede hodiny speciální jógy a meditace.

Becker byl v Londýně v dubnu odsouzen ke dvěma a půl letům vězení, a to za zatajení 70 milionů korun po vyhlášení osobního bankrotu. V květnu byl převezen do věznice s nízkou ostrahou pro cizince žijící v Anglii Huntercombe blízko města Nuffield. Tamní vězni mohou za dobré chování získat privilegia a mají k dispozici řadu zařízení, mezi které například patří sportovní komplex s horolezeckou stěnou, hřiště s umělým trávníkem či fitness místnost. Becker rovněž může kdykoli používat telefon.

Související obsah

Deník Bild se rovněž zmiňuje, že Becker by mohl "luxusní" vězení brzy opustit. Hrozí mu totiž deportace do rodného Německa, a to už v listopadu. V rodné zemi, kde byl v roce 2002 usvědčen z daňového podvodu, by mu měl být trest odnětí svobody přerušen. Riziko deportace mu hrozí i v případě, že by si celý trest odseděl ve Velké Británii. Inspekce Huntercombe v roce 2017 ukázala, že z 197 propuštěných bylo 185 okamžitě deportováno do svých domovin, zmiňuje se Guardian. Nicméně proti tomuto kroku by se mohl Becker odvolat.

"Jakékoli informace o tom, kdy může můj klient opustit vězení, jsou v současné době předmětem jeho soukromí. V současné době také není jasné, zda bude do Německa deportován," vyjádřil se Beckerův právník Christian-Oliver Moser. Pokud nebude v době trestu deportován, mohl by být Becker propuštěn po uplynutí poloviny trestu, tedy v červenci 2023.

Případ Borise Beckera vám shrne reportáž níže:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události