Milionová pokuta pro Slavii. Sešívaní pykají i za vhozené předměty

Fanoušci Slavie Praha v utkání s Panathinaikosem | Zdroj: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Fotbalová Slavia bude pykat za chování fanoušků v utkání s rumunskou Kluží. Trest oznámil na sociálních sítích šéf Jaroslav Tvrdík. Podle jeho slov jde hned čtvrtina trestu za lidmi, kteří vhazovali na hrací plochu předměty.

Po víkendovém kole Slavia potrestala sedm fanoušků za vhazování předmětů na hrací plochu. "Zákazem vstupu na stadion a vysokou finanční pokutou bude potrestáno za vhazování předmětů na plochu celkem sedm návštěvníků posledních dvou zápasů, v jednom případě v obou zápasech," napsal na twitter Jaroslav Tvrdík.

Dodal, že je za to klub hodně tvrdě sankciován. A ve čtvrtek odpoledne přidal další tresty pro Pražany. Podle jeho slov Slavii disciplinárka organizace UEFA pokutovala částkou milion korun. Hned čtvrtina částky (250 000 Kč) šla za vhozené předměty na hrací plochu.

Vše se stalo v utkání Evropské konferenční ligy, ve kterém Slavia poněkud překvapivě prohrála s Kluží 0:1. Důvod zbytku pokuty Jaroslav Tvrdík neprozradil a UEFA o tom zatím oficiálně ještě neinformuje.

Pro klub z Vršovic nejde o první pokutu v posledních letech. Například v úvodním zápase kvalifikace Evropské konferenční ligy proti St Joseph's měla Slavia prázdnou Tribunu Sever za stání na schodech v zápase s Feyenoordem.

Fanoušci Betisu také házeli předměty na hřiště, ale v jejich případě šlo o chvályhodný čin, jelikož věnovali plyšáky znevýhodněným dětem: