Fotbal

Ronaldo se vyjádřil k vyřazení z kádru: Chci být příkladem, musíme být jednotní

Ronaldo se vyjádřil k vyřazení z kádru: Chci být příkladem, musíme být jednotní
Cristiano Ronaldo | Zdroj: profimedia.cz

Hvězdný útočník Cristiano Ronaldo se na sociálních sítích vyjádřil ke svému vyřazení z mužstva po vítězném utkání s Tottenhamem, kdy těsně před koncem odešel z lavičky do kabin. Zdůraznil, že se vždy snažil být vzorem pro své spoluhráče a jako klub nyní musí zůstat jednotní. K omluvě za předčasný odchod ze hřiště ale nedošlo.

Letošní sezona zatím nevychází Cristianu Ronaldovi podle představ. Vstřelil během ní sice dva góly, čímž dovršil magickou hranici 700 klubových branek, ale jinak tráví mnoho času na lavici náhradníků. Ne jinak tomu bylo i ve středu proti Tottenhamu. Když pár minut před koncem pochopil, že jej Erik ten Hag na trávník už nepošle, zvedl se a odešel do kabin. Nizozemský kouč se jej následně rozhodl vyřadit z týmu pro příští utkání na hřišti Chelsea, v čemž jej podpořilo i vedení klubu. 

Cristiano Ronaldo se ve čtvrtek večer k celé události vyjádřil na instagramu. "Celou moji kariéru jsem se snažil hrát s úctou ke svým kolegům, spoluhráčům a trenérům. To se nezměnilo. Jsem ten stejný člověk a profesionál, jako jsem byl v posledních dvaceti letech. Respekt hrál vždy významnou roli v procesu mého rozhodování," začal Ronaldo. 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Cristiano Ronaldo (@cristiano)

"Začal jsem hrát velmi mladý. Nejzkušenější hráči byli vždy pro mě velmi důležití. Později jsem se snažil jít mladým příkladem já. Bohužel to není vždy možné," pokračoval pětinásobný vítěz Zlatého míče. "Právě teď cítím, že musím v Carringtonu velmi tvrdě pracovat, podporovat své spoluhráče a být připraven na vše. Poddat se tlaku není možnost. Nikdy nebyla. Toto je Manchester United, musíme zůstat jednotní," ukončil. 

Související obsah

​Cristiano Ronaldo nastoupil v letošní sezoně v dresu Manchesteru United do dvanácti zápasů, ve kterých vstřelil dva góly a na jeden přihrál. Mezi respektovanými novináři a fanoušky se opět začalo spekulovat o tom, že klub v zimě opustí. Nyní je jisté, že do utkání proti Chelsea nezasáhne. Jak to bude s portugalskou hvězdou dál, zůstává nejasné. 

Cristiano Ronaldo se letos představil i v Praze, když reprezentoval Portugalsko v Lize národů:

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události