Fotbal

Gerrard končí na lavičce Aston Villy. Dostal padáka po necelém roce

Gerrard končí na lavičce Aston Villy. Dostal padáka po necelém roce
Steven Gerrard v roli trenéra Aston Villy | Zdroj: Profimedia

Steven Gerrard je bez práce. Vedení Aston Villy s ním rozvázalo smlouvu po sérii nepříznivých výsledků. Osudným se mu stal zápas na hřišti Fulhamu, kdy na Craven Cottage jeho tým prohrál nečekaně jednoznačně 0:3. Splnilo se tak přání mnoha fanoušků, kteří už během utkání dali jasně najevo, že si nepřejí, aby Gerrard v týmu pokračoval.

Steven Gerrard usedl na lavičku Aston Villy loni v listopadu. Měl za sebou úspěšné angažmá ve skotském Rangers FC, které završil ziskem ligového titulu, ze kterého se slavný klub mohl radovat po dlouhých deseti letech. Angažmá v Aston Ville mělo být pro bývalého legendárního záložníka přestupní stanicí do ještě většího klubu, ale nevydařilo se podle představ. 

V loňské sezoně dovedl klub z Birminghamu ke 14. místu, což určitě nenaplnilo očekávání. V létě Aston Villa proměnila v přestup angažmá hvězdného Brazilce Coutinha a ze Sevilly přivedla za 760 milionů korun Diega Carlose. Z opor odešel pouze Matt Targett, který se upsal Newcastlu, a tak si vedení slibovalo umístění v první desítce. 

Začátek ročníku ale přinesl rozčarování. Po jedenácti odehraných zápasech je Aston Villa na sedmnáctém místě. Pouze dvakrát vyhrála a nastřílela sedm gólů, což je druhý nejmenší počet ze všech týmů Premier League. Tato nelichotivá statistika se stala osudnou trenérovi Stevenu Gerrardovi. 

"Klub Aston Villa může potvrdit, že s okamžitou platností byla ukončena spolupráce s hlavním trenérem Stevenem Gerrardem. Chtěli bychom poděkovat Stevenovi za jeho tvrdou práci a přejeme mu do budoucna jen to dobré," stojí ve stručném oficiálním prohlášení na klubovém webu. 

Související obsah

​Splnilo se tak přání mnoha fanoušků Villiains. kteří už během utkání proti Fulhamu zpívali chorály, kde vyzývali k Gerrardovu odchodu. 

Takto se Steven Gerrard loučil jako hráč s Liverpoolem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události