Další sporty

Tahanice se svazem? Ledecká prolomila mlčení. Podpory se hodlá vzdát

Česká lyžařka a snowboardistka Ester Ledecká promluvila o kauze se Svazem lyžařů ČR, s nímž měla podepsat novou reprezentační smlouvu. Od vedení lyžařského úseku totiž dostala ultimátum do konce roku, aby se ke kontraktu vyjádřila. To teď udělala směrem k fanouškům na sociálních sítích. Podpory se hodlá vzdát ve prospěch talentované mládeže a sezonu si bude financovat sama, jak prohlásila. Neodpustila si ale rýpnutí do svazu, který jí i tak umožní závodit.

V českém sportovním prostředí poslední dny eskalovalo napětí mezi Svazem lyžařů ČR a Ester Ledeckou, které svazové vedení nabídlo na konci září novou a vylepšenou čtyřletou smlouvu. Trojnásobná olympijská vítězka však na návrh nového kontraktu nereagovala a svazu se přestalo její chování líbit. 

Že by nemohla reprezentovat, sice nehrozilo, přesto byli představitelé svazu z jednání nemile překvapení. "Ester Ledecké byly nabídnuty jednoznačně nejlepší podmínky ze všech reprezentantů, což ukazuje velkou snahu Svazu lyžařů ČR o dohodu. Tu však bohužel nevidíme na druhé straně. Po dlouhých jednáních byl Ester Ledecké a jejím zástupcům poslán poslední návrh reprezentační smlouvy dne 22. září 2022, který však druhá strana nechala do dnešního dne bez odpovědi, nezaslala jakékoliv připomínky, komentáře či konkrétní návrhy na úpravy," napsali ve vyjádření prezident svazu David Trávníček a jeho viceprezident Miroslav Schimmer.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Ester Ledecká (@esterledecka)

Ledecká se teď k situaci vyjádřila na svých sociálních sítích, kde uvedla, že finance od svazu nehodlá využít. "Lyžařská a snowboardová sezona se blíží a já stále nemám reprezentační smlouvu. Ale nebojte, nejvíc ze všeho mě baví závodit a vozit medaile pro Českou republiku, jak tomu bylo dosud. Uvědomuju si, že současná situace je složitá, nejen ve sportu. Proto jsem navrhla Svazu lyžařů a snowboardistů, že se vzdám podpory od Svazu ve prospěch talentovaných dětí a žákovských trenérů," uvedla na instagramu.

Související obsah

Zároveň ironicky poděkovala svazu za to, že ji bude i nadále přihlašovat na závody. "Oceňuju, že mi SLČR 'dovolí' reprezentovat Českou republiku v obou sportech a bude mě přihlašovat na závody. Jsem připravená, že si budu nadcházející sezonu financovat sama, díky podpoře svých osobních partnerů, takže mě na sjezdovkách uvidíte!" uklidnila fanoušky, kteří se báli, že pokud smlouvu nepodepíše, na svahu ji neuvidí. 

Takhle se vyjádřil prezident Svazu lyžařů ČR k nové smlouvě Ester Ledecké:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události