Skvělý výkon Mbappého s Messim zajistil PSG další jasné vítězství

V pátek měla Ligue 1 na programu předehrávku 12. kola, ve které Ajaccio přivítalo PSG. To bylo lepší hned od úvodních minut a díky parádnímu výkonu především Mbappého a Messiho porazilo svého soupeře 3:0.

Blízko první brance byli ve 13. minutě, ale tečovaný přímý kop Messiho vyrazil domácí gólman se štěstím na roh. A Messi měl prsty i v první brance PSG. Argentinec využil prostoru, vyslal do úniku Kyliana Mbappého, který nezaváhal. Na 2:0 mohl zvýšit opět Mbappé, když mu přihrávku před prázdnou branku předložil Hakimi, ale francouzský reprezentant nepochopitelně selhal.

V nastavení prvního poločasu vyslal pěknou technickou střelu Ruiz, ale jeho obstřel se mezi tři tyče nevešel. Po změně stran vyslal Messi krásným pasem do šance Bernata, ale ten Leroye z bezprostřední blízkosti nepřekonal. Přesto PSG dalo druhý gól. Lionel Messi posunul přihrávku z první na Mbappého, který mu ji patičkou vrátil. Messi byl v tu chvíli sám před Leroyem, udělal mu nádhernou kličku a zakončil do prázdné branky.

​Ze strany vedoucího celku soutěže to ale nebylo vše. Messi našel Kyliana Mbappého na hranici pokutového území a ten následně ve skluzu překonal domácího gólmana. Mbappé tak dal už svou desátou ligovou branku. PSG tak vyhrálo 3:0 a stále je v čele Ligue 1. Ajaccio je na sestupové 18. pozici.