To byla fotbalová báseň. Messi a Mbappé předvedli akci, nad kterou srdce plesá

Fotbalisté PSG v pátek večer opět bavili fotbalem a krásnými kombinacemi. Nejinak tomu bylo při druhém vstřeleném gólu do sítě Ajaccia, kdy Juan Bernat, Kylian Mbappé a Lionel Messi předvedli luxusní akci, jež zakončoval posledně jmenovaný do prázdné branky po povedené kličce gólmanovi.

Zatímco Cristiano Ronaldo vysedává na lavičce náhradníků a opět se spekuluje o jeho konci v Manchesteru United poté, co byl za své chování vyřazen z kádru, Lionel Messi září na hřišti. V pátečním utkání proti Ajacciu vstřelil už svůj šestý ligový gól, k čemuž přidal další dvě asistence. Celkově jich má na svém kontě v nejvyšší francouzské soutěži už devět.

Jeho trefa proti aktuálně osmnáctému týmu tabulky ale stála opravdu za to. Na konci 78. minuty rozjel akci, kterou následně sám gólově zakončil. Na hranici pokutového území našel přesnou přihrávkou krajního obránce Bernata, který mu míč vrátil. Argentinský záložník jej hned z první přiťukl Mbappému a následně si naběhl dovnitř vápna. Francouzský útočník se s míčem otočil a oku lahodící patičkou přihrál zpátky Messimu, před kterým stál už pouze brankář Leroy. Toho sedminásobný vítěz Zlatého míče bez problémů obešel a střelou do prázdné branky skóroval.

​Díky této krásné brance se PSG dostalo do uklidňujícího vedení 2:0. O čtyři minuty později přidal pojišťující gól Mbappé, čímž stanovil konečný výsledek 3:0. Tým z hlavního města Francie si tak upevnil vedení v tabulce, když na Lorient má náskok šest bodů. Druhý tým tabulky má ale zápas k dobru. V neděli jej čeká zápas na hřišti Troyes.