Fotbal

Šílenost, nebo realita? Za Haalanda jednou zaplatí miliardu liber, říká agentka

Šílenost, nebo realita? Za Haalanda jednou zaplatí miliardu liber, říká agentka
Fotbalista Erling Haaland | Zdroj: profimedia.cz

Erling Haaland se jednou stane nejdražším hráčem fotbalové historie, o tom je přesvědčena jeho agentka Rafaela Pimentaová. Podle ní se cena nejproduktivnějšího hráče letošní sezony může vyšplhat až na 1 miliardu liber (28,2 miliardy korun).

Erling Haaland je po přestupu do Manchesteru City jako utržený ze řetězu. V deseti ligových zápasech nastřílel už patnáct gólů a na další tři přihrál. V Lize mistrů přidal dalších pět přesných zásahů. Těmito výkony už na začátku sezony donutil přemýšlet fanoušky a fotbalové experty, které rekordy může atakovat nebo překonat.

Podle jeho agentky je ale na spadnutí, že zlomí jeden nefotbalový rekord. "Myslím si, že Erling bude prvním hráčem, jehož přestupní částka bude atakovat hranici jedné miliardy liber. Když si dáte dohromady jeho fotbalovou hodnotu, image a sponzory, které za sebou má, je to zcela jistě jedna miliarda. Je zcela přirozené porovnávat Erlinga s Mbappém. To vám dá malou představu o fotbalovém trhu," řekla Pimentaová podle webu dailymail.com.

Související obsah

​Pokud by se jednou Manchesteru City podařilo prodat Haalanda za tuto částku, ještě více by to zvýšilo jeho finanční sílu. Vždyť už nyní patří mezi tři nejbohatší fotbalové kluby na světě. Dosud nejdražším hráčem fotbalové historie je Brazilec Neymar, za nějž PSG před pěti lety zaplatilo 222 milionů eur (5,5 miliardy korun). Přestupní částka za Haalanda by tak byla více než pětinásobně vyšší. 

V Lize mistrů proti Kodani přispěl Haaland k výhře dvěma góly:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události