Plzeň si v klidu poradila s Baníkem. Řezníček sestřelil Pardubice hattrickem

Jan Kliment se raduje z branky | Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Hrdinou sobotního programu Fortuna ligy se stal útočník Zbrojovky Brno Jakub Řezníček. Do sítě Pardubic nastřílel hattrick, čímž zajistil výhru svého týmu 3:1. V severočeském derby mezi Libercem a Jabloncem kralovali domácí, kteří díky gólům Rabušice a Micka van Burena vyhráli 2:0. V sobotním šlágru porazila Plzeň Baník Ostrava 3:1.

Plzeň je stále v letošním ročníku neporažená. V Doosan aréně si poradila s Baníkem Ostrava 3:1. Už v osmé minutě otevřel skóre Lukáš Kalvach. V minutě dvacáté už to bylo o dvě branky, kdy Havel našel přízemním centrem Jana Klimenta, jenž měl už snadnou pozici. Baník zápas zdramatizoval po hodině hry, kdy propasíroval balon za Staňka Ladislav Almási. Konečnou podobu výsledku dal Jhon Mosquera. Plzeň tak v neúplné tabulce vede ligu před Slavií o sedm bodů.

V severočeském derby se do první velké šance dostal hostující Jablonec. V 19. minutě nedosáhl na centr z levé strany Chramosta a na zadní tyči zavíral celou situaci Polidal, ale ve vyložené šanci minul. O čtyři minuty později zahrozil i Slovan, když Višinský hledal na zadní tyči Rabušice, ale útočník domácích se do zakončení přes obránce nedostal.

Ve 25. minutě se Jablonci podařilo dostat míč do sítě, když se hrudí trefil Chramosta, ale rozhodčí kvůli ofsajdu gól neuznal. Ve 34. minutě mohl za hosty skórovat Sejk, ale na Vliegena si nepřišel. A tak těsně před přestávkou udeřilo na druhé straně. Christian Frýdek rozehrál rohový kop, který doputoval až k nikým nehlídanému Červovi, jenž hlavou přiťukl Rabušicovi a zkušený hrotový hráč si už věděl rady.

​Po necelé hodině hry zahrál domácí Mészáros ve vápně rukou a rozhodčí nařídil zahrávání pokutového kopu. Ten se ale nakonec nekonal, protože kolega u videa odhalil, že celé akci předcházel ofsajd. V závěru utkání se hosté hnali za vyrovnáním marně, naopak ještě jednou inkasovali, když Mick van Buren uzavřel na konečných 2:0.

Ve zbylých zápasech hraných od 16 hodin se radovala z výhry 3:1 Zbrojovka Brno, za kterou zazářil hattrickem Jakub Řezníček. Za domácí pouze snižoval Mareš po přihrávce Hlavatého. Východočeši se tak stále krčí na posledním místě tabulky. Alespoň částečnou radost mohli mít z prohry Zlína, který sice vedl v Olomouci díky gólu Jawa, ale vlastní gól Reitera a vítězná trefa Beneše ho o body připravily.

Sobotní výsledky 13. kola Fortuna Ligy:

Pardubice –⁠ Zbrojovka Brno 1:3

Branky: 80. Mareš (Hlavatý) – 40. Řezníček (M. Ševčík), 50. Řezníček (F. Souček), 74. Řezníček (Alli)

Sigma Olomouc –⁠ Zlín 2:1

Branky: 70. Reiter (vla.), 82. Beneš (Zmrzlý) – 38. Jawo (Silný)

Slovan Liberec –⁠ Jablonec 2:0

Branky: 42. Rabušic (Červ), 75. Van Buren (Višinský)

Viktoria Plzeň –⁠ Baník Ostrava 3:1 (2:0)

Branky: 8. Kalvach (Chorý), 20. Kliment (M. Havel), 78. Mosquera (Jirka) – 61. Almási (Smékal)