Hokej

Zkušený reprezentant zamířil na farmu, první tým opouští i Král

Zkušený reprezentant zamířil na farmu, první tým opouští i Král
Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Hokejoví obránci Andrej Šustr a Filip Král budou hrát ve farmářských týmech. Zatímco jednatřicetiletý matador byl umístěn na seznam volných hráčů, kde si ho nikdo nevybral, a proto se musí spokojit s Iowou, Král se do celku Toronto Marlies, jenž hraje AHL, vrátil po pouhých třech dnech u Javorových listů. Na premiéru v NHL si tak bude muset ještě počkat.

Jeden je v rámci NHL ostřílený harcovník, druhý teprve na premiéru v nejslavnější soutěži čeká. Oba čeští beci ale mají jedno společné, v nejbližší době budou hájit barvy farmářských týmů. Andreje Šustra se Minnesota chtěla zbavit úplně, a tak ho umístila na seznam volných hráčů. Tam si jednatřicetiletého zadáka nikdo nevybral, a tak musel zamířit na farmu do Iowy. 

Tam už si zahrál první zápas, v němž společně s týmem kousal prohru po nájezdech s Texasem. Mohl ho těšit alespoň bod za jednu nahrávku. S Wild, kam se přesunul z Anaheimu, má podepsanou roční dvoucestnou smlouvu a kvůli působení na farmě si finančně pohorší. Místo 750 tisíc dolarů (asi 18 milionů korun) si vydělá 400 tisíc dolarů (cca 10 milionů korun). 

To Filip Král je ve zcela jiné situaci. Toronto si ho vybralo v 5. kole draftu v roce 2018 a zadák nejprve sbíral zkušenosti ve WHL, v sezoně 2020/2021 se vrátil do Čech a hájil barvy Komety nebo Přerova. Ve stejném soutěžním ročníku naskočil i do 10 utkání v AHL za farmu Maple Leafs Toronto Marlies, kde odehrál i celou uplynulou sezonu. 

Související obsah

​Za první tým zapsal starty jen v přípravě, když během čtyř duelů posbíral jednu nahrávku. Poté se vrátil na farmu a čekal na příležitost. Ta sice přišla teď, premiéry v NHL se ale třiadvacetiletý hokejista nedočkal. Po třech dnech totiž míří znovu k Marlies. 

Takhle Andrej Šustr okomentoval finále minulé sezony NHL:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události