Union překvapivě prohrál s trpaslíkem z Bochumi, Bayern už ztrácí jen bod

Vedoucí celek Bundesligy rozdal všechny body trpaslíkovi. Union Berlín totiž v 11. kole prohrál s poslední Bochumí, která se díky tříbodovému triumfu odlepila ze dna tabulky. Berlínský celek ale i po porážce zůstává v čele nejvyšší německé soutěže, kde má jednobodový náskok na Bayern. Za Schalke odehrál celý zápas proti Hertě Alex Král, jeho tým se však musel sklonit před soupeřem a padl 1:2.

Berlínští si jako vedoucí tým tabulky chtěli dojít proti poslednímu celku soutěže pro tři body. Místo toho však museli kousat porážku. Bochum se totiž proti favoritovi vytáhla a nedala Unionu takřka žádnou šanci.

Domácí se mohli dostat do vedení už ve 27. minutě, Hofmann však hlavičkoval jen do náruče brankáře Rönnowa. Dvě minuty před přestávkou se stejný hráč už dočkal. Po rohovém kopu Förstera se opřel do balónu a povedenou hlavičkou otevřel skóre. V 62. minutě mohl navýšit těsný náskok Osei-Tutu. Ten ale z dobré pozice napálil pouze břevno.

​V 71. minutě zaúřadoval Gerrit Holtmann, který si naběhl na nahrávku z levé strany a tváří v tvář Rönnowovi zacílil za brankovou čáru. Union měl šanci s výsledkem ještě něco udělat o pět minut později, když rozhodčí odpískali v jeho prospěch po poradě s videem penaltu.

K její exekuci se postavil Miloš Pantovič a trestuhodně ji zahodil, Riemann vystihl směr a střelu vytěsnil. Pantovič si mírně napravil reputaci v nastavení, kdy ještě vykřesal naději kontaktní brankou. Ta už však přišla příliš pozdě a Union podruhé v sezoně padl. V tabulce však zůstává na prvním místě. Jeho náskok na druhý Bayern se ale ztenčil na jediný bod.

Alex Král naskočil v základní sestavě Schalke, které hostila berlínská Hertha. I když domácí od 49. minuty vedli, o vedení přišli pět minut před koncem, když srovnal průběžný stav Mollet. Poslední slovo však měl berlínský celek. V 89. minutě se trefil Kanga a Hertha brala triumf.