Lorient nečekaně ztratil v souboji s Troyes. Lille přestřílelo Monako

Radost fotbalistů Lille | Zdroj: Profimedia

Hned sedm zápasů nabídl nedělní program francouzské Ligue 1. Překvapivý výsledek 2:2 se zrodil v souboji Troyes s Lorientem. Jednoznačně nejzajímavější souboj byl mezi Lille a Monakem, který domácí vyhráli 4:3.

Lorient ztrácel v souboji s Troyes od 35. minuty, kdy si nešťastný vlastní gól vstřelil Julien Laporte. O vyrovnání se postaral po změně stran Stéphane Diarra, který vymotal několik hráčů a nakonec se trefil na zadní tyč. Domácí se ale opět dostali do vedení, když obrovskou chybu Tálbího využil Rony Lopes, který zakončoval do prázdné branky.

Lorient vybojoval alespoň bod za remízu 2:2 v 81. minutě. Quentin Boisgard si krásně narazil s Ponceauem a následně zamířil naprosto přesně. Přesto hosté v souboji o první místo ztratili a ze třetího místa ztrácí na vedoucí PSG už pět bodů.

​Atraktivní duel se hrál mezi Lille a Monakem. Domácí se dostali do vedení po hlavičce Alexsandra, ale o vyrovnání se z přímého kopu postaral Caio Henrique. Do poločasu se oba celky prosadily ještě jednou a do kabin se šlo za stavu 2:2.

Po změně stran Monako otočilo skóre, když se krásným obloučkem prosadil Wissam Ben Yedder. Lille se ale nevzdalo a vybojovalo tři body. Na 3:3 srovnal Rémy Cabella a v 71. minutě rozhodl o výhře domácích Jonathan Bamba, který propálil Nübela z malého vápna.

Nedělní výsledky 12. kola Ligue 1:

Anger – Rennes 1:2 (0:1)
Branky: 53. Salama – 42. Gouiri, 90+4. Majer (pen.).

Clermont – Brest 1:3 (0:1)
Branky: 89. Allevinah – 15. Del Castillo (pen.), 54. Honorat, 68. Le Douaron.

Reims – Auxerre 2:1 (1:1)
Branky: 29. Balogun, 87. Ito – 33. Niang.

Toulouse – Štrasburk 2:2 (1:0)
Branky: 44. Rouault, 56. Dejaegere – 65. Mothiba, 73. Gameiro.

Troyes – Lorient 2:2 (1:0)
Branky: 35. Laporte (vla.), 61. Rony Lopes – 50. S. Diarra, 81. Boisgard.

Nice – Nantes 1:1 (0:0)
Branky: 90+7. Pépé (pen.) – 49. Ganago.

Lille – Monako 4:3 (2:2)
Branky: 22. Alexsandro, 39. Cabella, 62. Cabella, 71. Bamba – 34. C. Henrique, 44. Disasi, 53. Ben Yedder.