Další sporty

V Šamoríně pojede i česká špička. Bude ladit formu na Prague Playoffs

V Šamoríně pojede i česká špička. Bude ladit formu na Prague Playoffs
Jezdec Vladimír Tretera | Zdroj: CET/Kateřina Návojová

Slovenský Šamorín se stane důležitým dějištěm parkurových závodů před začátkem Global Champions Prague Playoffs. Na akci, která se koná na přelomu října a listopadu, se chystají čtyři desítky jezdců a 108 koní. Jedním z účastníků bude také Vladimír Tretera.

Jezdec Vladimír Tretera se stejně jako v minulém roce zúčastní závodů Prague Playoffs, které se konají od 17. listopadu do 20. listopadu. "Na loňský ročník Prague Playoffs vzpomínám velmi dobře, užil jsem si to já i Gangster, který skákal velmi dobře. Atmosféra byla úžasná. Tudíž jsem rád, že jsem tam mohl být," zavzpomínal český závodník, který se v Praze představí i s Filipem Doležalem a Alešem Opatrným.

Ještě před Prague Playoffs se ale česká parkurová elita chystá do slovenského Šamorína, kde chce při mezinárodních závodech pořádně potrénovat. Na Slovensko se pak chystá i Tretera se svým koněm Gangsterem. 

Související obsah

"Před Prague Playoffs se vydám do Šamorína na dvoutýdenní závody CSI a chtěl bych tam skákat oba týdny. Tamní hala je úžasná. Trochu se tam rozeskáčeme, pak bude týden pauza a hned poté zamíříme do O2 areny," plánuje Tretera stejně jako mnozí další jezdci účast v Šamoríně. Česká jezdecká federace jen na první závodní týden přihlašovala přes čtyři desítky jezdců a 108 koní, což je jeden z nejhromadnějších výjezdů českých jezdců na jeden zahraniční mítink.

Pak se ale veškeré dění přesune do libeňské haly. "Do Prahy se strašně moc těším. Vloni tam bylo úžasné jak publikum, ta hala je perfektní a vše je dobře zorganizované. Tímto bych chtěl proto poděkovat za pozvánku od zástupců Czech Equestrian Teamu, že mi toto umožnili, protože vím, jak těžko se na takové závody dostává. Chtěl bych se letos oproti loňsku zase o nějaké krůčky posunout dopředu a o něco lépe se umístit," uzavírá Vladimír Tretera.

Jak vypadají přípravy na Prague Playoffs prozradila jezdkyně Tereza Svobodová:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události