Fotbal

Představení účastníků MS: Ekvádor se pokusí vyrovnat svůj nejlepší výsledek

Představení účastníků MS: Ekvádor se pokusí vyrovnat svůj nejlepší výsledek
Fotbalová reprezentace Ekvádoru | Zdroj: Profimedia

Dalším týmem fotbalového mistrovství světa, který vám představíme, je Ekvádor. Ten je ve skupině A společně s Katarem, Senegalem a Nizozemskem. A právě soubojem s pořadatelskou zemí celý šampionát odstartuje.

CESTA NA MS

Ekvádor se na mistrovství světa musel prokousat náročnou jihoamerickou kvalifikací. V desetičlenné skupině skončil na čtvrtém místě, což znamenalo přímý postup na finálový turnaj. V náročných 18 zápasech dokázal vybojovat 26 bodů. Země ležící na rovníku dokázala sedmkrát vyhrát, pětkrát se zrodila remíza a šestkrát odešel Ekvádor poražen.

Hned v první sezoně přišla porážka s Argentinou 0:1, ale v posledním duelu s týmem kolem Lionela Messiho se zrodila remíza 1:1. Dělení bodů přišlo i v zápasech s Brazílií, obě střetnutí skončila také 1:1. Ekvádor si ale vyšlápl na Uruguay, kterou porazil 4:2, ale na jejím hřišti prohrál 0:1. Nejlepším střelcem týmu byl Michael Estrada, jenž dal šest gólů a přidal i dvě nahrávky. 

STATISTICKÉ OKÉNKO

Počet účastí na MS: 3
Nejlepší umístění na MS: osmifinále
Nejlepší střelec v historii: Enner Valencia (35 gólů, 2012 až současnost)
Největší hvězda: Enner Valencia

Související obsah

Enner Valencia (32 let, 74 zápasů, 35 branek)

S dospělým fotbalem začínal v ekvádorském celku Emelec, odkud se přesunul do Mexika a následně zamířil na své první evropské angažmá do West Hamu. V Anglii byl od července 2014 do července 2017. Mimo Hammers se představil ještě v dresu Evertonu, kde hostoval. Nyní válí v tureckém Fenerbahce.

Poprvé se v reprezentaci představil v přátelském utkání s Hondurasem v březnu 2012, kdy mu bylo 22 let. Tehdy odehrál ale pouze devět minut. Celkem odehrál 74 zápasů, nastřílel 35 branek a 12krát asistoval. Třikrát se trefil i ve třech duelech, které na mistrovství světa odehrál. Valencia se stal v sezoně 2018/2019 nejlepším střelcem jihoamerické Ligy mistrů. Jedenkrát se stal hráčem roku v Mexiku.

Enner Valencia | Zdroj: Profimedia

SOUPISKA PRO MS V KATARU

JAKÉ SE JIM DÁVAJÍ NADĚJE?

Podle bookmakerů patří Ekvádor mezi horší průměr celého turnaje. Vsadit si na jeho celkové vítězství můžete v kurzu 200:1. Podle nich by měl ve skupině A skončit na třetím místě před Katarem. Právě s ním celý turnaj odstartuje. Poté přijde zápas s Nizozemskem a na závěr střetnutí se Senegalem.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události