Fotbal

Tohle zahřeje u srdce. Nemocný Haller se poprvé objevil na tréninku

Tohle zahřeje u srdce. Nemocný Haller se poprvé objevil na tréninku
Fotbalista Sébastien Haller | Zdroj: profimedia.cz

Tak tento moment zahřeje u srdce. Fotbalista Sébastien Haller, který se léčí ze zhoubného nádoru varlat, se objevil po třech měsících poprvé na hřišti. 28letý útočník dostal možnost zatrénovat si se svým bývalým týmem.

Haller se aktuálně léčí v Amsterdamu, kde dříve hrál za tamní Ajax. A právě slavný klub mu nyní nabídl unikátní možnost. "Požádal nás, jestli by mohl přijít trénovat, protože zde rehabilituje," řekl trenér Ajaxu Amsterdam Alfred Schreuder. "Samozřejmě jsme mu vyhověli, je skvělé, že tu zase může být," vysvětlil. 

Sébastien Haller si po přestupu z Ajaxu za Dortmund ještě nezahrál. Za tu dobu podstoupil chemoterapie, kvůli kterým občas nemohl vstát z postele, natož hrát fotbal.

Související obsah

​"Strávil jsem pět dní v kuse v nemocnici, kde jsem připojen 24 hodin denně a 7 dní v týdnu s dvoutýdenním odpočinkem. To je jedna fáze a musím to podstoupit čtyřikrát. Čtyři fáze chemoterapií trvající zhruba tři týdny," prozradil útočník, jak probíhá léčba jeho zhoubného nádoru varlat. Zákeřnou nemoc mu lékaři diagnostikovali v červenci, tedy jen pár dní poté, co fotbalista přestoupil z Ajaxu do Borussie Dortmund. 

Kdy se Haller bude moci vrátit k soutěžnímu fotbalu, závisí na tom, zda bude po ukončení léčby nutná operace. Pokud ano, hráč Dortmundu bude muset být mimo hru ještě několik měsíců.

​"V závislosti na tom, jak se bude rakovina vyvíjet a šířit, budu muset podstoupit operaci" uvedl reprezentant Pobřeží slonoviny.

Související obsah

​"Mám štěstí, že se cítím dobře. Jsem fyzicky schopen pracovat, a to jak z duševního, tak fyzického hlediska, což je samozřejmě užitečné v boji proti této nemoci. Pokud budu mít to štěstí, že nebudu potřebovat operaci, věci mohou jít velmi rychle," řekl pozitivně naladěný Sébastien Haller.

Haller za Ajax Amsterdam nastupoval v roce 2021 až 2022 a získal s ním dva tituly. Celkem odehrál 66 zápasů a dal 47 gólů.

​Podívejte se na příšernou minelu, kterou předvedl Hallerův kolega z Dortmundu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události