Hvězdné momenty brankáře Porta! Vychytal dvě penalty za sebou

Ve středu večer si belgické Bruggy mohly pojistit první místo ve skupině B. Proti Portu jim k tomu stačila na vlastním stadionu remíza. Nakonec se ale musely smířit s debaklem 0:4. Vše ale mohlo být jinak, kdyby na začátku druhého poločasu Vanaken nebo Lang proměnili pokutový kop. Rozhodčí totiž nechal celou situaci opakovat kvůli předčasnému vběhnutí hráčů Porta do vápna. Oba hráči Brugg ale selhali.

Bruggy jsou jednoznačně největším překvapením letošního ročníku Ligy mistrů. Až do středečního zápasu měly v základní skupině bilanci tří výher a jedné remízy, přičemž neinkasovaly ani jeden gól. Patřilo jim tak zasloužené první místo ve skupině B, jejíž úplně ovládnutí mohly potvrdit na domácím stadionu proti Portu.

Ačkoliv dokázal belgický celek v Portugalsku vyhrát přesvědčivě 4:0, odvetné utkání bylo úplně o něčem jiném. Porto bylo lepším týmem, což po nevyužití několika slibných šancí potvrdilo ve 33. minutě po gólu Taremiho.

Na začátku druhé půle ale dostal domácí tým jedinečnou šanci srovnat skóre. Po rozehrání rohového kopu obránce David Carmo fauloval ve vápně obránce Brugg Brandona Mecheleho, načež rozhodčí nařídil pokutový kop. K jeho zahrání se postavil kapitán Hans Vanaken, ale jeho velmi nepovedený pokus lapil brankář Costa.

​Brzy poté dal ale rozhodčí Oliver najevo, že komunikuje s kolegou na videu. K překvapení všech ukázal na penaltový puntík znovu. Jeden z hostujících hráčů totiž vběhl do vápna předčasně. Navíc se pak aktivně zapojil do hry, když znemožnil hráčům Brugg dorážet. Tím došlo k porušení pravidel, a tak se pokutový kop opakoval.

Penaltu se ale nepodařilo proměnit ani napodruhé. Tentokrát sebral odvahu Nizozemec Noa Lang, ale jeho tvrdou ránu vyrazil brankář na tyč a následně bránící hráč odkopl míč na roh. Díky tomu Porto stále drželo těsné vedení 1:0.

Závěr zápasu už Bruggám vůbec nevyšel. Mezi 57. a 70. minutou inkasovaly další tři góly. I tak se ale drží na čele tabulky B. Před druhým Portem mají náskok jednoho bodu. V posledním kole jedou do Leverkusenu, který musí nutně bodovat, aby si udržel naději na pokračování v Evropské lize.