MMA

Bellator je ve městě módy! Sledujte světové MMA v příznivém čase

Sobota bude svátkem pro příznivce světového MMA. Bellator už podesáté míří do Itálie a to znamená jediné – pořádná porce zápasů bez probdělé noci či nutnosti vstávání ve dvě hodiny ráno. V hlavním zápase se utká veterán Piccolotti a nováček Barnaoui, představí se také bratr UFC šampiona Fabian Edwards. Podívejte se, na co se těšit i jak Bellator 287 sledovat.

Jak sledovat Bellator 287?

Desátý galavečer v Itálii a čtvrtý v Miláně nabídne 15 zápasů, z toho 4 na hlavní kartě. Celou show můžete sledovat v sobotu v příznivém čase od 18:00 s českým komentářem na Nova Sport 2 a Voyo.

Hlavní tahák

V hlavním zápase večera do klece nastoupí veterán Bellatoru Adam Piccolotti. Rodák z Kalifornie se na půdě americké organizace představí už počtrnácté, zatím devětkrát odešel jako vítěz. Specialistovi na submise s černým pásem v BJJ se postaví debutující Mansour Barnaoui. Třicetiletý zápasník v minulosti získal už tři mezinárodní tituly včetně M-1 Global a vyhrál i turnaje o milion dolarů a pás šampiona v jihokorejské Road FC. Teď chce usednout i na trůn jedné z největších MMA asociací na světě.

Francouz s tuniskými kořeny do Bellatoru vstupuje sice na vlně sedmi výher před limitem (pět z toho hned v prvním kole), ale rovněž po dlouhé zápasové pauze. Naposledy bojoval v roce 2019. Ačkoli rád ukončuje zápasy předčasně, sám nikdy k zemi poslán nebyl a ani neodklepal. V bilanci má pouze čtyři prohry na body. Naposledy padl v roce 2016 s KSW šampionem a dnes UFC zápasníkem Mateuszem Gamrotem, rok předtím padl se slovenskou ikonou Ivanem Buchingerem.

"Po třech letech jsem se dostal do velké a dobré organizace. Jsem šťastný, že tu mohu zápasit. Všem soupeřům v této váhové kategorii vzkazuji: ‘Držte se, přicházím, " pronesl Barnaoui na tiskové konferenci. 

O titul v kleci přímo nepůjde, přesto se mu vítěz zápasu výrazně přiblíží. Respektive dostane vstupenku do pyramidového turnaje o titul lehké váhy a šek na milion dolarů. Turnaj je plánován na rok 2023.

Zdroj: Nova Sport

Bratr UFC šampiona v akci

Na hlavní kartě rozhodně upoutá jméno Edwards. Jeden z jeho nositelů nedávno ukončil Kamarua Usmana a stal se novým UFC šampionem velterové váhy. Řeč je o Leonovi, v konkurenčním Bellatoru je krůček od titulu i jeho mladší bratr Fabian. Do klece se vrací pět měsíců po největší výhře dosavadní kariéry, kdy už v prvním kole poslal k zemi legendu Lyota Machidu. Teď ho na cestě za titulem otestuje 41letý Ir Charlie Ward se sérií tří vítězných zápasů v řadě.

Zápas Edwards vs. Machida trval 3 minuty a 17 sekund:

​"Bylo by to šílené a zapsalo by se to do dějin a historii už nemůžete přepsat. Můj bratr už svou práci odvedl, teď je na mně, abych udělal svojí," představil si Edwards, jak by to vypadalo, kdyby s bratrem každý měli pás v jedné ze dvou největších MMA organizací na světě.

Na kartě se představí také šest domácích bojovníků, ryze italskou bitvu nabídne jediný ženský zápas večera mezi Pencovou a Marconettovou.

Jaké jsou kurzy?

Bookmakeři vidí hlavní zápas jasně – favoritem je navzdory dlouhé neaktivitě Mansour Barnaoui, na jehož vítězství se kurz pohybuje kolem 1,6. Kurz na papírového outsidera Piccolottiho je přes 2,2. Favorité zbývajících zápasů hlavní karty jsou Edwards (1,1) Rogers (1,2) a Gonzales (1,3).

Související obsah

Zápasová karta Bellator 287

lehká váha: Adam Piccolotti (13-4) vs. Mansour Barnaoui (19-4)

střední váha: #2-Fabian Edwards (10-2) vs. Charlie Ward (10-4)

lehká váha: Saul Rogers (15-4) vs. Tim Wilde (14-4-1)

pérová váha: #8-Justin Gonzales (13-1) vs. Andrew Fisher (19-8-1)

lehká váha: Davy Gallon (21-7-2) vs. Daniele Scatizzi (11-6)

střední váha: Costello van Steenis (13-2) vs. Kamil Oniszczuk (9-1)

lehká váha: Alfie Davies (14-4-1) vs. Thibault Gouti (16-5)

slámová váha: Chiara Pencová (7-3) vs. Manuela Marconettová (3-1)

pérová váha: Yves Landu (17-9) vs. Walter Cogliandro (11-3-1)

polotěžká váha: Simon Biyong (8-2) vs. Dragos Zubco (3-1)

velterová váha: Nicolò Solli (3-1, 1 NC) vs. Bourama Camara (5-1)

polotěžká váha: Luke Trainer (5-1) vs. Lucas Alsina (11-3)

domluvená váha do 82 kg: Andrea Fusi (8-6) vs. Steven Hill (5-0)

bantamová váha: Sarvarjon Chamidov (13-0) vs. Jose Maria Tome (40-9, 3 NC)

polotěžká váha: Oleg Popov (15-1) vs. Denis Stojnic (15-3-1)

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události