šipky

Slavný Wade uvažuje o konci kariéry. Šipky mě nepotřebují, šokuje fanoušky

Slavný Wade uvažuje o konci kariéry. Šipky mě nepotřebují, šokuje fanoušky
Šipkař James Wade | Zdroj: David Inderlied / DPA

Šipkař James Wade možná hraje svůj poslední turnaj v kariéře. 39letý hráč totiž přiznal, že uvažuje o konci kariéry. Angličan s přezdívkou "The Machine" se chce věnovat nemocným lidem.

James Wade dokázal v prvním kole na mistrovství Evropy vyřadit Roba Crosse 6:5, jak ale sám řekl, jeho výkon nebyl zrovna ideální. "Bylo to strašné. Myslím, že jsem měl snadno vyhrát, ale neudělal jsem to," kroutil hlavou 39letý Angličan. Zápas ale nakonec dotáhl do vítězného konce a v osmifinále ho čeká Nizozemec Dirk van Duijvenbode.

Nicméně právě probíhající evropský šampionát, který Wade v roce 2018 ovládl, by mohl být jeho posledním v kariéře. "Posledních šest měsíců hraji naprosto nesmyslně. Teď se dostávám ke konci a dívám se na konec své kariéry," přiznala světová pětka. 

Související obsah

​James Wade by totiž chtěl začít pomáhat lidem. "Já nepotřebuji šipky a šipky nepotřebují mě. Dívám se na jiné věci mimo šipky. Chci se pokusit pomoci lidem s bipolární poruchou a ADHD," vysvětlil Wade.

Anglickému šipkaři se s manželkou a bývalou modelkou Sammi Marshovou nedávno narodilo druhé dítě. Je tak otázka, zdali za jeho potenciálním koncem kariéry nejsou i rodinné záležitosti. 

Související obsah

39letý Wade patří k jedněm z nejúspěšnějších šipkařů historie. Angličan dokázal vyhrát hned 11 major turnajů organizace PDC a patří mu třetí příčka za fenomenálním Philem Taylorem a Michaelem van Gerwenem. 

Takhle dokázal James Wade trefit devítku: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události