Citizens vyhráli i bez Haalanda, Chelsea srazily vlastní branky. Padl i Liverpool

Radost hráčů Manchesteru City | Zdroj: Profimedia.cz

I bez zraněného Erlinga Haalanda se povedlo Manchesteru City vyhrát na půdě zvedajícího se Leicesteru. Jedinou branku dal z přímého kopu Kevin De Bruyne a Citizens jsou minimálně do neděle na prvním místě Premier League. Naopak bez bodů je londýnská Chelsea. Tottenham otočil skóre na hřišti nováčka z Bournemouthu a Newcastle je po drtivé výhře třetí. Liverpool doma padl s Leedsem.

S týmem neodcestoval k venkovnímu utkání hvězdný útočník Erling Haaland, který je zraněný. V zápase se do první šance dostal na pravé straně vápna Silva, ale Ward jej skvěle vychytal. Na druhé straně z levé strany neuspěl Tielemans.

Jediný gól dal nakonec ve 49. minutě hvězdný záložník Kevin De Bruyne, který se z přímého kopu nádherně trefil do levé šibenice. Vyrovnat mohl dělovkou zpoza vápna Belgičan Tielemans, ale jeho ránu vytáhl Ederson na břevno. Citizens tak vyhráli a vedou o jeden bod před Arsenalem.

Chelsea hrála na půdě Brightonu, odkud k ní přišel trenér Potter. Již v páté minutě se po špatné práci obrany prosadil Trossard, který zakončoval do odkryté části branky. Ve 14. minutě si dal vlastní branku Loftus-Cheek, což se v závěru poločasu stalo také Chalobahovi.

Na startu druhého poločasu dal hostům naději Kai Havertz, který skóroval, další branky však nepřišly. V závěru se prosadil ještě domácí Pascal Gross, jenž upravil výsledek na konečných 4:1. Crystal Palace přetlačil Southampton a Brentford remizoval s Wolves.

Ve skvělé formě jsou hráči Newcastlu, kteří jsou již na třetím místě. Dva góly vstřelil elitní útočník Wilson a přidal i dvě asistence. Tottenhamu se povedlo otočit zápas na půdě Bournemouthu, kde prohrával 0:2. Ve druhé minutě nastavení rozhodl Bentacur.

Stále se nedaří Liverpoolu, který doma naprosto překvapivě prohrál zápas s Leedsem, který bojuje o udržení. Již ve čtvrté minutě dal gól hostující Rodrigo, ale za deset minut srovnal hvězdný Salah. Poslední slovo přesto měli hosté, kteří Anfield šokovali gólem v 89. minutě.