Leverkusen s Hložkem v základu opět padl, Bayern rozdrtil Mohuč

Fotbalový Leverkusen je nadále v obrovské krizi. Bayer opět padl a na výhru čeká již tři zápasy. V utkání na půdě Lipska se představil i Hložek, ale jeho celek si v zápase téměř žádnou nebezpečnou situaci pro soupeře nepřipravil. Na první místo se dostal mnichovský Bayern, který doma rozdrtil Mohuč. Na půdě Frankfurtu pak vyhrál Dortmund.

Adam Hložek si po dvou asistencích v řadě vysloužil místo v základní sestavě v utkání na půdě Lipska, naopak Patrik Schick začal na lavičce. Leverkusen inkasoval ve 33. minutě, kdy hlavou zakončil standardní situaci hvězdný Nkunku. Bayer se v prvním poločase do žádné větší akce nedostal.

Leverkusen se nezlepšil ani ve druhém poločase, Dominik Szoboszlai mohl navýšit, ale nepovedlo se u pravé tyčky skórovat. V 65. minutě ze hřiště odešel Hložek, kterého nahradil právě Schick. Český útočník ale soupeřovu branku neohrozil a Werner v 83. minutě navýšil na 2:0.

Bayern je ve skvělé formě, což chtěl potvrdit také v domácí soutěži. Do Mnichova přijela Mohuč, která ale moc nevzdorovala. Už v páté minutě se totiž ve vápně prosadil Gnabry, kterého ještě do půlhodiny doplnil Musiala. Třetí branku dal ještě v prvním poločase Mané, který sice penaltu neproměnil, ale prosadil se z následné dorážky.

Také Mohuč dostala šanci zahrávat pokutový kop, Jonathan Burkardt však neproměnil. Z následného rohu přesto skóroval Widmer. Do kabin se tak šlo za stavu 3:1. Tříbrankové vedení navrátil domácím Goretzka, který hlavou poslal do branky centr Maného.

Ve zbytku utkání se ještě prosadili za domácí Tel a Choupo-Moting, za hosty dal gól Ingvartsen. Duel tedy skončil jasnou výhrou Bayernu v poměru 6:2. Wolfsburgu se povedlo rozdrtit předposlední Bochum 4:0 a Stuttgart se raduje z výhry 2:1 nad Augsburgem. Bayer tak opět spadl do sestupového pásma.

V posledním zápase dne se potkali fotbalisté Frankfurtu a Dortmundu. Do vedení šli hosté, za které skóroval Julian Brandt z vápna přímo mezi nohy bezmocného Trappa. Domácí ale o pět minut později srovnali, zpoza šestnáctky se k levé tyčce trefil Dajči Kamada.

Borussia si vzala své vedení zpátky v 52. minutě, kdy se ve vápně prosadil hvězdný Jude Bellingham. Opět mohlo přijít vyrovnání pět minut na to, ale Schlotterbeck vykopl míč z čáry po střele Götzeho. A když Kobel zmařil ránu Muaniho, tak bylo jasné, že tři body míří do Dortmundu.

12. kolo Bundesligy:

Bayern Mnichov – 1. FSV Mohuč 05 6:2 (3:1)
Branky: 5. Gnabry, 28. Musiala, 43. Mané, 58. Goretzka, 79. Tel, 86. Choupo-Moting – 45+4. Widmer, 82. Ingvartsen

RB Lipsko – Bayer Leverkusen 2:0 (1:0)
Branky: 33. Nkunku, 83. Werner

VfB Stuttgart – FC Augsburg 2:1 (1:1)
Branky: 15. Guirassy, 90+2. Anton – 4. Niederlechner

VfL Wolfsburg – VfL Bochum 4:0 (2:0)
Branky: 27. Nmecha, 35. Baku, 58. Nmecha, 80. Wind

Eintracht Frankfurt – Borussia Dortmund 1:2 (1:1)