Plzeň je stále stoprocentní, proti Zlínu zářil Jirka. Derby pro Pardubice

Erik Jirka v dresu plzeňské Viktorie | Zdroj: 'Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Fotbalová Plzeň je každým fotbalovým víkendem blíže k obhajobě mistrovského titulu. Po další výhře má šestibodový náskok na Slavii a k tomu zápas k dobru. Mužem zápasu byl Slovák Erik Jirka, který dal dvě branky a přidal jednu asistenci. Východočeské derby pak ovládly překvapivě Pardubice.

Viktoria Plzeň se rychle otřepala po výprasku na hřišti Interu Milán a získala do tabulky důležité tři body. Již ve dvacáté minutě dostal míč na pravou stranu vápna Erik Jirka, kde zakončením na první tyčku vstřelil svůj první gól v dresu Plzně.

Na startu druhého poločasu si připsal i asistenci, připravil totiž míč pro Chorého, který se trefil do odkryté klece. Slovenský reprezentant, který přišel do Plzně ze Španělska pak dal v úniku ještě jeden gól a pomohl k jasné výhře Plzně 3:0.

Velké překvapení se odehrálo v Mladé Boleslavi, kde se konalo východočeské derby. Hradec Králové mohl jít před Spartu, ale tuto nabídku odmítl. Skóre otevřel pardubický záložník Dominik Janošek, který se z přímého kopu krásně trefil do levé šibenice.

Hradec Králové sice vyrovnal o osm minut později z kopačky Kubaly, ale přesto si Perníkáři došli pro výhru. Rozhodující gól dal z hranice vápna Pavel Černý a výhru potvrdil druhou trefou v utkání Dominik Janošek. Trenér David Horejš vybojoval s Jabloncem výhru nad svým bývalým týmem, vyhrál i ostravský Baník.