Další sporty

Začne nohejbalové MS: S korejskou reprezentací si zahrál moderátor Víkendové Snídaně

Nohejbal byl vymyšlen v Česku, a tak je jasné, že se světový šampionát uskuteční v srdci střední Evropy. Ve Víkendové Snídani o domácím turnaji mluvil trenér Petr Gulda a hráči Jan Vanke a Ondřej Vít. Dorazili také reprezentanti Koreje, kteří s českou reprezentací spolupracují od roku 2012. S asijskými hráči si zahrál také moderátor Jan Čenský.

Česká nohejbalová reprezentace má v turnaji jakožto světový favorit největší ambice. Ve Víkendové Snídani se objevil trenér národního týmu Petr Gulda a hráči Ondřej Vít a Jan Vanke. Druhý jmenovaný je největší hvězdou mužské reprezentace.

"V Praze obhajujeme tři zlaté medaile z roku 2018, takže se pokusíme, aby nám ta obhajoba vyšla," řekl ve Víkendové Snídani trenér Petr Gulda. "Královskou disciplínou jsou trojice," dodal Jan Vanke. 

S českou trojicí přišla do studia i korejská nohejbalová reprezentace, která se chce umístit do první čtyřky. Podle slov hlavního trenéra je nohejbal v Koreji míčovým sportem číslo jedna, hrají ho tam prý až dva miliony lidí a 50 sportovců je registrováno. 

Související obsah

Následně si nohejbal s korejskými hráči vyzkoušel také moderátor Jan Čenský, který předvedl dva povedené kopy a pokusil se i o hlavičku. Nohejbal hraje v Česku téměř každý kluk na volném plácku. Otázka byla proto nasnadě. "Hrajete v Koreji také u hospod?" zeptal se na závěr korejských hráčů Čenský.

Světový šampionát se koná od 4. do 6. listopadu 2022 v pražském O2 universu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události