Král byl u další prohry Schalke, Union se vrátil do čela Bundesligy

Fotbalový klub z Gelsenkirchenu je v obrovské krizi. Za dvanáct zápasů v letošní sezoně Schalke vyhrálo jen jednou a nezměnilo se to ani proti Freiburgu. Český reprezentant Alex Král přihlížel porážce 0:2. Berlínský Union se gólem v nastavení dostal zpátky do čela Bundesligy.

První velkou šanci měl v utkání mezi Unionem a Borussií útočník Pléa, ale ten z přímého kopu nedokázal prostřelit brankáře Rönnowa. Poté nebyl Unionu uznán gól a o čtyři minuty později se prosadili hosté, když skóroval Elvedi.

Vyrovnání přišlo až v 80. minutě, kdy se hlavou prosadil Kevin Behrens. Chybu udělal především brankář Sippel. Trimmel otočil v 87. minutě, ale rozhodčí viděli ofsajd. Přesto Union vyhrál, v sedmé nastavené minutě dal gól hlavou Danilho Doekhi.

Další prohru zaznamenalo špatně hrající Schalke, které na domácím hřišti i s Alexem Králem v sestavě hostilo Freiburg. První branku dal v nastavení prvního poločasu Grifo, který se krásně prosadil zpoza vápna. Druhá trefa přišla z penalty ve druhém poločase.