Další sporty

LA Lakers konečně vyhráli. Potřebovali jsme si něco dokázat, řekl kouč po utkání

Poprvé v sezoně se zadařilo slavnému týmu Los Angeles Lakers, kteří ukončili sérii pěti proher v řadě. Pomohla jim k tomu výhra nad Denver Nuggets. Zářil také slovinský basketbalista Luka Dončič v dresu Dallasu Mavericks. V utkání proti Orlandu Magic nasázel 44 bodů, k čemuž přidal tři doskoky a pět asistencí. Pomohl tak svému týmu k vítězství 114:105.

Hvězdní Los Angeles Lakers byli posledním týmem v NBA, který čekal na první vítězství v sezoně. Prvních pět zápasů LeBron James a spol. prohráli, a tak fanoušci začínali být už značně netrpěliví. Velká očekávání sice před sezonou odborná veřejnost neměla, ale tak špatný start se nepředpokládal. V noci z neděle na pondělí se to ale podařilo změnit. 

První čtvrtina vyšla lépe Denveru, který ji vyhrál o pět bodů 31:26. Domácím se ale podařilo dostat do vedení těsně před koncem prvního poločasu. Utkání ale bylo dále jako na houpačce, jelikož hosté v průběhu třetí části opět vedli o osm bodů. Poté ale přišla dlouhá bodová šňůra v podání Lakers. Od stavu 80:85 nasázeli sedmnáct bodů v řadě, což se ukázalo jako zlomový okamžik celého zápasu. 

Nakonec domácí vyhráli 121:110, na čemž měl největší podíl LeBron James, který nastřílel 26 bodů, k čemuž přidal šest doskoků a osm asistencí. Zdárně mu sekundoval i Anthony Davis, který konto soupeře zatížil 23 body a předvedl 15 doskoků. 

Související obsah

​"Dnes jsme si potřebovali něco dokázat. Ne světu, ne médiím, ale sami sobě. Mám dobrý pocit, jak jsme zareagovali," řekl po utkání trenér Lakers Darvin Ham. "Klukům se dařilo pronikat obranou. Nacházeli volné střelce, kteří nechybovali. Říkal jsem to už od prvního dne. Střely budou padat. Náš útok dožene naši obranu," řekl po utkání sebevědomě. 

Velmi dobrý zápas odehrál také Luka Dončič v dresu Dallasu Mavericks. V utkání proti Orlandu Magic nastřílel 44 bodů, čímž pomohl k vítězství svého týmu 114:105. I díky tomu je stále nejproduktivnějším střelcem celé soutěže, když v průměru nasázel 36,7 bodu na zápas. Druhý Giannis Antetokounpo ztrácí více než dva body. 

Noční výsledky NBA:

Dallas Mavericks –⁠ Orlando Magic 114:105

San Antonio Spurs –⁠ Minnesota Timberwolves 107:98

Phoenix Suns –⁠ Houston Rockets 124:109

Los Angeles Lakers –⁠ Denver Nuggets 121:110

Na úvod sezony LA Lakers prohráli s Golden State Warriors: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události