Motorsport

Hamilton: Zvolili jsme špatné obutí. Pískot fanoušků? Trapné, ale miluju je

Hamilton: Zvolili jsme špatné obutí. Pískot fanoušků? Trapné, ale miluju je
Jezdec F1 Lewis Hamilton | Zdroj: profimedia.cz

Ani na Velké ceně Mexika se Lewis Hamilton nedočkal prvního vítězství v letošní sezoně. Dojel na druhém místě, když jej překonal již jistý mistr světa Max Verstappen, jenž tak získal už 14. triumf v tomto roce, čímž stanovil nový rekord formule 1. Naopak Hamilton může o jednu významnou sérii přijít. Od roku 2007 totiž vždy vyhrál alespoň jeden závod v sezoně. Nyní k tomu má poslední dvě příležitosti, v Sao Paulu a Abú Zabí.

Lewis Hamilton prožívá jednu z nejméně povedených sezon ve své kariéře. Osmkrát se mu sice podařilo skončit na stupních vítězů, ale na první vyhraný závod stále čeká. V celkovém pořadí šampionátu mu tak po Velké ceně Mexika patří až páté místo. Během závodu se navíc musel vypořádat s pískotem fanoušků. 

"Tentokrát to bylo s vypískáním po celý den rozhodně trochu trapné," řekl Hamilton po závodě trpce, ale následně dodal: "I přesto ale miluji Mexiko a zdejší lidi." Svého rivala se zastal i mexický jezdec Red Bullu Sergio Pérez, který žádal fanoušky, aby hlasitého projevu směrem k britskému závodníkovi nechali. 

Související obsah

​Hamilton se také vyjádřil k samotnému průběhu závodu. "Do prvního pit stopu jsem byl Verstappenovi hodně blízko, ale je mi jasné, že Red Bull byl až příliš rychlý. Navíc měl lepší strategii ohledně výběru pneumatik," řekl Hamilton. "Nejsem si jistý, že volba tvrdé pneumatiky byla správná. Měli jsme začít závod spíše na měkkých, ale evidentně jsme měli jinou pneumatiku než oni," dodal.

Hamilton má poslední dvě možnosti, aby oslavil první vítězství v sezoně. První šance přijde v brazilském Sao Paulu a poté v posledním závodě sezony v Abú Zabí. Pokud se mu to nepodaří, přijde tak o úctyhodnou sérii. Od roku 2007, kdy začal svoji kariéru ve formuli 1, se totiž vždy radoval alespoň z jednoho vítězství v sezoně. 

Pilot F1 Lando Norris usedl do formule postavené z lega:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události