Fotbal

Fotbalová Sparta truchlí. Zemřela jedna z významných osobností klubu

Fotbalová Sparta truchlí. Zemřela jedna z významných osobností klubu
Bývalý šéftrenér a sekretář Sparty Jakub Ruml | Zdroj: AC Sparta Praha

Fotbalová Sparta vyvěsila černý prapor. Ve věku 67 let totiž zemřel dlouholetý sekretář klubu a člen Dvorany slávy Jakub Ruml, který patřil mezi významné osobnosti letenského celku. Ve sparťanské organizaci působil 26 let a pomohl vychovat spoustu hráčů i trenérů.

Šestadvacet let. Tak dlouho působil Jakub Ruml ve Spartě, kde vykonával hned několik funkcí. Nejprve byl šéftrenérem mládeže, později se stal sekretářem klubu. V roce 2020 se dočkal za roky věrných služeb velké pocty, byl totiž uveden do sparťanské Dvorany slávy. 

Sparta ale teď oznámila, že významná persona Letenských v 67 letech zemřela. "K této velmi smutné události chci říct, že zemřel člověk, který výraznou část svého života spojil se Spartou. Ve funkci sekretáře mládeže odvedl spoustu neviditelné práce. Za minulého režimu se pral se státním aparátem, aby vůbec mohl pracovat. Vždycky na něj bylo spolehnutí. Člověk, který tu byl takovou dobu, si zaslouží od Sparty uznání, úctu a kondolenci rodině. Věřím, že v nejbližší době najdeme cestu, jak jeho památku uctít," uvedl na oficiálních stránkách klubu k Rumlově úmrtí  generální sekretář Dušan Žovinec.

Související obsah

Ruml se fotbalu věnoval už od mládí, kvůli ústrkům režimu však nesměl studovat na vysoké škole a milovaným sportem se zabýval jen ilegálně. Po sametové revoluci získal titul na Fakultě tělesné výchovy a sportu na Karlově univerzitě a začal se fotbalu věnovat naplno. Profesní dráhu spojil hlavně se Spartou, kam nastoupil v roce 1994, a pomohl na Letné vychovat spoustu trenérů i hráčů. Jeho bratrem byl Jan Ruml, který v v letech 1992–1997 působil v české vládně jako ministr vnitra.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události