Motorsport

Jedenáctiletý český supertalent pojede na VC Valencie. Zaujme ty nejlepší?

Jedenáctiletý český supertalent pojede na VC Valencie. Zaujme ty nejlepší?
Roman Durdis | Zdroj: Archiv Lukáše Peška (Se svolením)

Teprve jedenáctiletého českého jezdce Romana Durdise čeká velká událost. V rámci Velké ceny Valencie se uskuteční závod MiniGP, ve kterém se představí nejlepší světoví závodníci do čtrnácti let. Na průběh budou dohlížet také manažeři nejlepších světových týmů, a tak má svěřenec Lukáše Peška velkou šanci na sebe upozornit v tom nejlepším světle.

Durdisovi se v letošní sezoně daří na výbornou. V osmi závodech šampionátu středoevropských zemí se hned sedmkrát umístil na stupních vítězů, z čehož pětkrát dokázal vyhrát. MiniGP ve Valencii je pro něj velkou výzvou. "Moc se těším, protože konečně uvidím, jak na tom jsem v porovnání s těmi nejlepšími. Rád bych vyhrál, ale bedna by byla taky super," říká mladý závodník sebevědomě. 

Důležitost čtvrtečního závodu si uvědomuje i trenér Lukáš Pešek. "Pokud by byl Roman ve Valencii úspěšný, tak by o sobě dal vědět manažerům velkých týmů. Potom už to bude jenom na něm, jak svůj talent a pozici rozvine," říká vítěz dvou závodů do v kategorii do 125 kubických centimetrů (dnešní Moto3).

Související obsah

​Mladý závodník většinu roku trénuje a závodí v Itálii. Ve Valencii si může splnit velký sen. "Byl bych nadšený, kdybych měl možnost potkat s Márquezem a Quartararem," sní Durdis. Jeho trenér Pešek jej také srovnává s Oliverem Königem, kterého v minulosti také trénoval. "Roman je už v jedenácti letech z pohledu jezdeckých schopností na úrovni, na které byl Oliver ve čtrnácti, takže je to opravdu velký talent, který u nás nemá konkurenci," pěje na českého talenta ódy. Zároveň se ho ale snaží udržet na zemi. 

"Vždycky mu říkám, že je to pořád jenom trénink. Závody začínají až od patnácti, takže má před sebou čtyři roky, během kterých má dost prostoru na další vývoj," uzavřel Pešek. 

Fantastický Salač. V deštivé Velké ceně Thajska se umístil druhý:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události