Hradec otočil ztracený zápas s Kladnem. Čtyřicátník Plekanec zapsal čtyři body

Radek Smoleňák z Mountfieldu se raduje ze vstřelené branky | Zdroj: Profimedia.cz

Hodně divoký zápas se hrál v Hradci Králové, kam zamířilo Kladno. To vedlo ještě v 57. minutě 7:4, ale nakonec padlo 7:8 v prodloužení. Přestřelku zvládl i zvedající se Litvínov, jenž porazil Motor 6:4. Vyhrály i první Pardubice, které zdolaly Mladou Boleslav 1:0.

Hodně divoký zápas se hrál mezi hradeckým Mountfieldem a Kladnem. Domácí během prvních 37 sekund dali dvě branky a rychle vedli. Jenže už v desáté minutě bylo srovnáno. V první části padly ještě další dva góly a bylo to 3:3.

Středočeši v dalším průběhu dokonce otočilo skóre na 7:4 a vypadalo to, že si dojde pro tři body. O tři góly vedli ještě v 57. minutě, ale Hradec se neskutečně sebral. V 57. minutě snížili Jergl s Lalancettem a jednu sekundu před koncem dokonce srovnal Jakub Lev. Šlo se tak do prodloužení, kde bod navíc domácí vystřelil McCormack. Za hosty dal jeden gól a přidal tři přihrávky čerstvě čtyřicetiletý Tomáš Plekanec.

​Gólově bohatý byl i duel mezi Litvínovem a Českými Budějovicemi. Domácí nakonec zvládli desetigólovou přestřelku v poměru 6:4. Uspěl i lídr z Pardubic, jenž uspěl na ledě Mladé Boleslavu 1:0. V posledním duelu porazila Olomouc 2:0 Karlovy Vary.

Úterní výsledky 17. kola Tipsport extraligy:

Mountfield HK – Kladno 8:7 pr. (3:3, 0:3, 4:1 – 1:0)
Branky a nahrávky: 1. Zachar (Kalina, Okuliar), 1. Jergl (Kev. Klíma), 13. Kev. Klíma (Okuliar), 41. Lev (Zachar, McCormack), 57. Jergl (Okuliar, Blain), 57. Lalancette (McCormack, Cingel), 60. Lev (Kel. Klíma, Kev. Klíma), 62. McCormack (Lev) – 6. M. Procházka (Plekanec, Kubík), 10. Kubík (M. Procházka, Plekanec), 15. Brodecki, 27. Beran (Dotchin, Plekanec), 35. Plekanec, 40. Klepiš (Michnáč, Zikmund), 45. Brodecki (Filip, Melka).

Litvínov – České Budějovice 6:4 (3:1, 2:0, 1:3)
Branky a nahrávky: 5. Zdráhal (Š. Stránský, Hlava), 12. Šalda (Š. Stránský, Zdráhal), 15. Abdul (Zile), 23. Helt (Havelka, Zile), 33. Straka (Hlava), 45. Hlava (Helt) – 11. Dzierkals (Hanzl, Pech), 42. Vopelka, 43. Čachotský (Pech, Štencel), 57. Pech (Šenkeřík, Dzierkals).

Mladá Boleslav – Pardubice 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka a nahrávka: 38. Paulovič (Matýs).

Olomouc – Karlovy Vary 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 20. Nahodil (Řezníček, Olesz), 49. Orsava (Ondrušek).