Fotbal

Přijde Sparta o kapitána? Krejčí by mohl zamířit za bývalým spoluhráčem

Přijde Sparta o kapitána? Krejčí by mohl zamířit za bývalým spoluhráčem
Ladislav Krejčí mladší | Zdroj: Profimedia

Fotbalová Sparta hraje letos bez dvou velkých opor z loňské sezony, Adam Hložek odešel do Leverkusenu a Dávid Hancko do Feyenoordu, ale tím by velké odchody nemusely skončit. Právě nizozemský klub totiž shání středního záložníka a má velký zájem o kapitána letenského týmu Ladislava Krejčího mladšího.

Krejčí přišel na Letnou před třemi lety a stal se z něj velmi důležitý článek sestavy. V 23 letech dokonce plní roli kapitána a jeho kvalit si všímají i v zahraničí. Záložník se dvěma starty v dospělé reprezentaci je v hledáčku nizozemského Feyenoordu, kde by se mohl potkat se spoluhráčem ze Sparty Dávidem Hanckem.

Tým z Rotterdamu potřebuje středního záložníka podle zdrojů 1908.nl (webu zajímajícím se o Feyenoord) je právě Krejčí na vrcholu seznamu trenéra Arneho Slota. Jenže ani velký zájem nemusí stačit. Tomáš Rosický by za svůj klenot chtěl obrovský balík, a navíc Krejčí není stoprocentně fit, takže by ani pro Feyenoord nemusel být okamžitou posilou.

Zájem klubu z Rotterdamu je pochopitelný, jelikož Krejčí je už delší dobu velmi nadprůměrným hráčem Fortuna ligy, a navíc by měl ve Feyenoordu snadnější aklimatizaci díky svému kamarádovi z rudého dresu Dávidu Hanckovi. Sparta se ovšem Krejčího rozhodně nehodlá jen tak zbavit, a pokud by měl odejít, museli by Nizozemci nabídnout neodmítnutelnou částku.

Související obsah

​Dalšími možnostmi pro Feyenoord jsou proto Sivert Mannsverk z Molde, Maximo Perrone ze Sarsfieldu či Ramiz Zerrouki z Twente. Krejčí v aktuální sezoně nastoupil pouze do dvou ligových utkání, ve kterých ovšem stihl dát dva góly. Produktivní byl také minulý ročník, kde napříč všemi soutěžemi odehrál 31 zápasů a vstřelil 9 branek.

Ladislav Krejčí se stal kapitánem Sparty letos v létě:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události