Další sporty

Ten nejlepší světový parkur míří na obrazovky Nova Action a Nova Sport

Ten nejlepší světový parkur míří na obrazovky Nova Action a Nova Sport
Aleš Opatrný | Zdroj: CET/Kateřina Návojová

Už počtvrté zavítá do pražské O2 areny ten nejlepší světový parkur Prague Playoffs. Podnik světové série Global Champions Tour se uskuteční od 17. do 20. listopadu. Kompletní program budete moct sledovat na Nova Action, Nova Sport 1 a Voyo.

Na výše zmíněných stanicích se můžete těšit na to nejzajímavější z globální jezdecké akce. Na místě bude připravené i speciální studio, ve kterém se vystřídá spousta zajímavých hostů. Moderátory studia budou Filip Šedivý a Štěpán Sokol, na komentátorské pozici se představí Kamil Guzek, Jan Chýle a Kateřina Hanušová.

V O2 areně se divákům představí celkem 280 koní. Necelá polovina je právě z Global Champions a zbytek obstarají čeští koně ve dvouhvězdičkové soutěži. A přípravy obrovské akce jsou v plném proudu. "Letos přivezeme z Německa zhruba 600 tun písku," prozradil šéf organizačního výboru Jan Andrlík.

Program Prague Playoffs | Zdroj: TV Nova

​Fanoušci se mohou těšit i na bohatý doprovodný program a vůbec poprvé se v Praze představí "Létající Francouz" Lorenzo, jenž ovládá stádo koní ve stoje z jejich hřbetu. S koňmi Lorenzo komunikuje pomocí neviditelných gest a doteků tušírkou.

"Na Prague Playoffs se těším. To nejde ani popsat. Je to největší finále, co je. Jsou to největší závody pro nás a české publikum. Nemůžu se dočkat," prozradila česká jezdkyně Anna Kellnerová.

Související obsah

​V O2 areně proběhne několik závodů různých úrovní, které se rozlišují hvězdičkami od jedné do pěti. Závody CSI5* jsou závody té nejvyšší možné úrovně a vyvrcholí v neděli. Parkurové skákání je nejrozšířenější jezdeckou disciplínou v počtu sportovců, tak i v pořádaných závodech. Nejlepší parkuroví jezdci v rámci seriálu Longines Global Champions Tour závodí o prize money v celkové hodnotě 25,9 milionů eur (634 milionů eur).

Anna Kellnerová by chtěla se svým týmem v Praze na pódium:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události