Další sporty

Nadějná jezdkyně Strnadlová před galashow v Praze: Chci si to užít

Světová parkurová galashow v O2 areně se blíží mílovými kroky a v Praze se už brzy sejdou nejlepší jezdci a jezdkyně světa. Bude mezi nimi i Lucie Strnadlová, která se na velkou akci už hodně těší. "V O2 areně je to nazapomenutelný zážitek," uvedla závodnice, jež dvakrát získala mistrovský titul v kategorii žen.

Letos obhájila mistrovský titul, a proto se kvalifikovala i do Prahy, kde se uskuteční v polovině listopadu galashow světového parkuru Global Champions Prague Playoffs. Účast v soutěžích kategorie CSI2* totiž mají domácí šampioni jistou, protože od Czech Equestrian Teamu získávají zlaté vstupenky jako speciální cenu. 

Jezdkyně Lucie Strnadová se tak i letos těší na to, jak si v O2 areně zazávodí. "V O2 areně je to fakt nezapomenutelný zážitek. To, že tam mohu závodit, je velká motivace. Mám ráda bouřlivé přivítání při vstupu od fanoušků, ale poté už mám raději, když je zase klid," přiznala. Velké cíle si ale do závodu nedává. 

"Nevěděla jsem, jaké budu mít koně a jak to celé bude. Mým cílem pro Prague Playoffs je hlavně si to užít a udělat s koňmi hezké výsledky. Nejvíce se těším na to, až vstoupím bránou dovnitř do kotle v O2 areně," uvedla rodačka z Trojanovic u Frenštátu pod Radhoštěm. Po loňsku se totiž musela rozloučit se dvěma koňmi, s nimiž v Praze loni jezdila. 

Související obsah

​"Oba moji svěřenci z minulého roku byli po Prague Playoffs prodáni. Jeden hned vzápětí a ten druhý asi v únoru. Bylo to těžké, ale to je prostě život. Takto to v našem sportu chodí. Calox se prodal do Irska, Stocantes šel k jedné mladé kanadské jezdkyni," pověděla o osudu svých koňských miláčků.

Zároveň uvedla, že i když má ke svým koním vždy vztah, musí myslet i na byznys, který je nedílnou součástí jejího sportu. "Já k těm koním samozřejmě mám osobní vtah, ale beru to i tak, že je to v dnešní dobé také byznys. Musí se to takto dělat, aby vše mohlo fungovat. Některé nabízené částky za koně jsou opravdu neodolatelné," řekla Strnadlová. 

Po prodeji obou koní ale závodnice dostala od stáje Mustang nové svěřence, se kterými si vedla také velmi dobře. "Do mé stáje pak přišel Solidat, který před tím byl u belgického jezdce. Ještě jsem měla možnost začít jezdit klisnu Quadiru. Tu předtím sedlala Miroslava Škanderová. Byla jsem zvědavá, jak to bude probíhat, protože jsem koně moc neznala. Ale byli opravdu fajn a moc dobře skákali," popsala. V červnu dokonce obsadila s Quadirou třetí místo v takzvané Diamantové túře. 

Související obsah

​Úspěchy ale slavila i se Soldatem, s nímž ovládla olomouckou Velkou cenu při Českém skokovém poháru. S oběma se pak představila na mistrovství ČR.

"V prvním kole mistrovství České republiky šli oba čistě. V druhém kole jsem dokončila s Quadirou bez penalizace a Solidat měl smolnou chybu, takže jsem si automaticky do třetího kola vybrala klisnu. Ta šla s nulou na bodovém kontě i třetí kolo. Do závěrečného rozeskakování jsme postoupily tři – s Natálií Opatrnou a Terezou Práškovou. Já jsem šla trochu na jistotu, abych měla další nulu. To se mi povedlo, zatímco mé soupeřky nakonec chybovaly. Tudíž to dopadlo dobře v můj prospěch," rozvyprávěla se o průběhu závodu. 

Právě s Quadirou se však v Praze nepředstaví, potkal ji totiž podobný osud jako koně po loňském Prague Playoffs. "Quadira se asi dva týdny po mistrovství prodala, takže s ní už netvořím dvojici a není v mé stáji. Beru si hřebce Solidata a ještě jednoho mladšího hřebce ze Stáje Mustang, jímž je Statis Conti," nechala se slyšet. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události