Další sporty

Neusser oznámil konec ve vedení Národní sportovní agentury

Filip Neusser dnes na tiskové konferenci oznámil, že k 30. listopadu skončí na postu předsedy Národní sportovní agentury. Na odchodu se domluvil s předsedou vlády Petrem Fialou, který mu poděkoval za odvedenou práci. Neusser sám nabídl svou rezignaci v návaznosti na chystanou novelu zákonu o NSA. Domnívá se totiž, že nemá dostatečné vzdělání, které bude pro vedení agentury nutné. Post zastával od května 2021.

"Jde nám o stabilitu sportovního prostředí a také chceme, aby to prostředí bylo také efektivní," vysvětlil Fiala důvody pro chystanou novelu zákonu o NSA. Novela má přinést koncepční změny, podpořit profesionalitu rozhodování. S tím souvisí i zřízení dozorčí rady, která bude kontrolovat vyplácení dotací a chod agentury. Chystaná novela se dotkne také personální části agentury.

To se přímo týká i požadavků na post předsedu, které Neusser splňovat nebude, jak se domnívá. Prosto se ještě před novelou rozhodl post uvolnit. "Mohl bych samozřejmě čekat, až zákon vejde v platnost. Ale aby byla zaručena kontinuita, přišel jsem za premiérem a nabídl mu tuto možnost," vysvětlil své rozhodnutí Neusser.

Související obsah

​Neusser převzal vedení NSA v květnu minulého roku po Milanu Hniličkovi. Kdo agenturu převezme nyní, se neví, řekl Fiala. Předseda vlády také oznámil, že se v roce 2023 zvýší rozpočet NSA o dvě miliardy korun na 6,9 miliard korun.

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události