Další sporty

Hvězdný Jokič dominoval. Dal triple double a překonal rekord NBA

Hvězdný Jokič dominoval. Dal triple double a překonal rekord NBA
Nikola Jokič v dresu Denveru | Zdroj: Profimedia.cz

Jokič se stal nejužitečnějším hráčem posledních dvou ročníků NBA a nyní zapsal opravdu raritní rekord. Stal se totiž pivotem s nejvíce triple double v historii celé ligy, v této statistice je i přes svůj celkem mladý věk již na šestém místě.

Brzy se velká srbská hvězda stane nejlépe placeným hráčem soutěže a téměř každý zápas ukazuje, že zaslouženě. Nikola Jokič v noci potvrdil svou extratřídu a zapsal rekord celé soutěže. Proti Oklahomě měl 15 bodů, 13 doskoků a 14 asistencí.

Připsal si tedy triple double (dvojnásobný počet ve všech primárních statistikách), v NBA se mu to povedlo po devětasedmdesáté. Překonal tak na šestém místě Wilta Chamberlaina a v této statistice jich má nejvíce mezi všemi pivoty, kteří kdy v nejslavnější lize nastupovali. 

Související obsah

Nejvíce jich ve své kariéře nasbíral Russell Westbrook (194), na dostřel je aktuálně LeBron James, který jich má o 26 více než Jokič. Srb výrazně pomohl k výhře svého Denveru 122:110, jeho Nuggets jsou aktuálně na čtvrtém místě Západní konference. 

Nikola Jokič se stal MVP minulého ročníku NBA:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události