Fotbal

Je to zklamání, přiznal kouč Slavie. Co říkal v kabině sešívaných šéf Tvrdík?

Je to zklamání, přiznal kouč Slavie. Co říkal v kabině sešívaných šéf Tvrdík?
Trenér Slavie Jindřich Trpišovský | Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Fotbalová Slavia překvapivě neuspěla ve velmi schůdné skupině Evropské konferenční ligy, což je samozřejmě pro pražský klub velké zklamání. To potvrdil i trenér Jindřich Trpišovský, který i promluvil o tom, co říkal v kabině šéf představenstva Jaroslav Tvrdík.

"Spíš mě mrzí, že jsme v kvalifikaci měli cestu přes dva skvělé soupeře, kteří teď dominují ve svých soutěží, bylo strašně těžké se přes ně dostat. Proto jsem zklamaný, je to Evropa, evropská skupina. Postup do jarních částí není povinnost, ale fakt, jakou cestu jsme do skupiny měli, a pak v ní vyhráli dva zápasy ze šesti, to je to velké zklamání," přiznal hned po zápase trenér Jindřich Trpišovský pro web Slavie.

Slavia ve skupině porazila pouze kosovské Ballkani, se Sivassporem dvakrát remizovala a ani jednou nedokázala porazit rumunskou Kluž. Ve skupině tak získala osm bodů a umístila se na třetí pozici. Slavia tak po úspěšných letech nebude hrát jarní fázi. 

Sešívaným zlomila vaz zranění i velmi špatná koncovka v klíčových situacích před brankou. "Pokud si to dobře vybavuji, ani v jednom ze zápasů jsme nebyli horším týmem, diktovali jsme tempo hry a byli nebezpečnější, přesto z toho máme jen osm bodů," litoval Trpišovský.

Související obsah

​Úspěšný lodivod Slavie poté promluvil i o nečekané návštěvě, do kabiny se totiž vydal i předseda představenstva Jaroslav Tvrdík. "Byl v kabině, pochválil tým za bojovnost a řekl nám, že si ji musíme přenést do dalších zápasů. Mluvil k týmu motivačně, abychom pokračovali v nasazení, protože potřebujeme zvládnout zbytek podzimu," řekl Trpišovský.

"Neohlížejme se do minulosti, budeme znovu psát budoucnost. MOL Cup je cestou do třetího předkola Evropské ligy. Můžeme se soustředit jen na to a Viktorii Plzeň budeme pronásledovat všude, kde to jen jde. O titulu není rozhodnuto," napsal pak Tvrdík na svůj twitter

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události