Motorsport

Quartararo může stále doufat v titul, v kvalifikaci skončil čtvrtý

Ve španělské Valencii končí letošní sezona MotoGP a stále se bojuje v královské kubatuře. Fabio Quartararo musí vyhrát a doufat, že jeho rival Francesco Bagnaia dojede nejlépe čtrnáctý. V kvalifikaci byl úřadující šampion čtvrtý, Filip Salač v Moto2 zajel šestnáctý čas.

Quartararo skončil v posledním tréninku druhý, v kvalifikaci si svůj čas zvládl ještě vylepšit, ale nakonec to stačilo jen na čtvrté místo. Francesco Bagnaia si vyjel osmou pozici, která by mu stačila na první mistrovský titul v kariéře.

Pole position si v královské kubatuře vyjel Jorge Martín, který byl následován šestinásobným mistrem světa Marcem Márquezem. Třetí dojel australský závodník Jack Miller. V kategorii Moto2 si vyjel hlavní kvalifikaci Čech Filip Salač, jenž byl ve finálním tréninku třináctý. 

Související obsah

​V kvalifikaci se ale Salačovi moc nevedlo. Hned na startu se ocitl v boxech a následně vyjel jen šestnácté místo, na prvního Lópeze ztratil osm desetin. Španělský závodník si vůbec poprvé vyjel pole position, navíc zajel nejrychlejší čas trati od roku 2019.

Kvalifikaci nejnižší kategorie ovládl španělský závodník Izan Guevara, který je již jistým mistrem světa série Moto3. Druhý dojel Turek Öncü a třetí byl Sergio García, který bojuje o druhé místo v sezoně s Dennisem Foggiou.

Výsledky kvalifikace MotoGP:

1. Jorge Martín (ESP) 
2. Marc Márquez (ESP) +0.205
3. Jack Miller (AUS) +0.213

Výsledky kvalifikace Moto2:

1. Alonso López (ESP)
2. Pedro Acosta (ESP) +0.001
3. Augusto Fernández (ESP) +0.167
....
16. Filip Salač (CZE) +0.824

Výsledky kvalifikace Moto3: 

1. Izan Guevara (ESP)
2. Deniz Öncü (TUR) +0.046
3. Sergio García (ESP) +0.175

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události