Motorsport

Kdo bude šampionem MotoGP? Rozhodne poslední závod

V minulém roce skončil druhý, nyní je jen kousíček od premiérového titulu. Francesco Bagnaia je opravdu blízko a jen obrovské zaváhání by jej připravilo od největšího sportovního úspěchu kariéry. Tréninky, kvalifikaci i samotný závod můžete sledovat na stanici Nova Sport.

Italský jezdec Francesco Bagnaia letos ovládl 7 závodů, má 258 bodů a je opravdu kousíček od titulu světového šampiona MotoGP. Bylo by to pro něj velké zadostiučinění za výkony, které po dobu celého ročníku předváděl. Vloni mu titul mistra světa utekl velmi těsně, nakonec se radoval Fabio Quartararo. 

Ten by jej mohl porazit  i letos, ale muselo by nastat hned několik scénářů: 

  • Fabio Quartararo bude mistrem světa, když vyhraje závod a Bagnaia skončí na patnáctém a horším místě
  • Francesco Bagnaia bude mistrem světa, když skončí na čtrnáctém a lepším místě, nebo Fabio Quartararo nevyhraje závod

Související obsah

Francouz Quartararo vloni vyhrál o 26 bodů právě před Bagnaiou, který má už o šest bodů více než v roce 2021. Je samozřejmě velkým favoritem, ale bude také pod velkým tlakem, aby neudělal zásadní chybu. Nicméně mu stačí, aby jeho rival neskončil na prvním místě. To se mu letos povedlo jen třikrát. 

Na třetí pozici je aktuálně Španěl Aleix Espargaró, který může skončit maximálně na druhém místě. O bod méně má Enea Bastianini a páté místo okupuje Australan Jack Miller. Pokud by Bagnaia ve Valencii uspěl, stal by se prvním mistrem světa z Itálie od roku 2009, kdy triumfoval Valentino Rossi.

Souboj o titul MotoGP | Zdroj: Nova Sport

​Předzávodní studio můžete sledovat v neděli na stanici Nova Sport 1 ve 13:25. Moderátorkou bude Nikola Červinková, která si jako hosty pozvala experty Michala Šemberu a Ondřeje Ježka. Samotný závod začíná ve 14:00.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události