Další sporty

Beneš po úvodní výhře: Musíme dávat pozor na brejky, atmosféra byla skvělá

Beneš po úvodní výhře: Musíme dávat pozor na brejky, atmosféra byla skvělá
Marek Beneš při trestném střílení | Zdroj: Barbora Reichová / Český florbal

Čeští florbalisté ve svém prvním zápase na mistrovství světa porazili Lotyšsko 6:3 a zdárně tak vykročili za obhajobou bronzových medailí. Velkou zásluhu na tom má také Marek Beneš, který dva góly dal a na jeden přihrál. Přesto v zápase viděl několik chyb.

Na úvod jste porazili hodně nepříjemné Lotyšsko. Vaše hodnocení?

Ano, víme o nich, že jsou hodně nepříjemní. Bylo znát už na rozcvičce, že jsou extrémně nahecovaní. Začátek nám vyšel a bylo to relativně v klidu. Jediné, co bych vytknul, tak to bylo několik brejk. To si prostě nemůžeme dovolit. Bauí (Lukáš Bauer pozn. red.) nás tam několikrát podržel. Pak jsme dostali dva góly v oslabení, což se samozřejmě stát může, ale i na tom musíme zapracovat. Ten druhý gól nás trochu položil psychicky a od té doby to bylo hodně nervózní. Jsem rád, že jsme to ve třetí třetině urvali. V poledních deseti minutách už jsme Lotyše k ničemu nepustili.

Shodneme se tedy na tom, že největším problémem byla obrana?

Jak už jsem říkal, pustili jsme je fakt do hodně brejků. To byl první problém. Druhý byl ten, že jsme je nechali dotáhnout na 2:3 a hrozně jsme polevili v hlavě.

Klíčová byla vaše první lajna společně s Havlasem a Langerem. Jak si pochvalujete tuto spolupráci?

Od toho jsme tady. Hrajeme spolu už dlouho a jsme na sebe zvyklí. Víme, že rozhodovat musíme. V úvodu to vycházelo skvěle, ale pak asi i kvůli tomu vedení jsme začali hrát až moc bez rizika. Dávali jsme si to hodně dokola. Druhá půlka zápasu od nás mohla být lepší a produktivnější. Jako obvykle jsme proti takovému soupeři měli ale spoustu šancí.

Související obsah

Dal jste důležitý gól z trestného střílení na 4:2. Věděl jste dopředu, co uděláte?

Ano, věděl. Měli jsme video od našeho trenéra gólmanů a říkal, že je nejlepší jít na jeho pravou nohu, že se tak těžko přesouvá. Snažil jsem se ho rozhodit tělem, ale on se přesunul poměrně slušně. Pak jsem to ale trefil, takže super.

Dal jste dva góly a na jeden přihrál. Jak hodnotíte svůj vlastní výkon?

2+1 je fajn. Ale nebyl jsem tak klidný v zakončení. V první polovině jsem mohl mít gólů a bodů více. Tím bych i rozhodl. Musím se v tomto ohledu trošku zklidnit. Ale jsem hlavně rád za svůj běžecký výkon, hlavně teda opět v první polovině. Tam to bylo moc fajn. Potom už to byla hodně hra na výsledek. Snažil jsem se hodně bránit a nepouštět se do riskantních věcí.

V neděli vás čeká Německo, které se Švédskem prohrálo 4:19. Co od něj čekat?

Není to soupeř, který by byl tak kvalitní jako Lotyšsko. Budeme hodně na míčku a oni budou hrát na brejky. Od Lotyšů to pro nás byl ale zvednutý varovný prst, musíme se vzadu zajišťovat víc. Průběh bude asi stejný a my k tomu musíme přistoupit podobně. Snad se nám povede začátek a nebudeme je pouštět do brejků. Pokud to dodržíme, tak věřím, že nebudeme mít problém.

Související obsah

Co říkáte na novou Swiss Life Arenu a na atmosféru? Přišlo téměř sedm tisíc lidí.

Hala je opravdu nádherná. A atmosféra? Ani jsem nečekal, že by Švýcaři mohli přijít ještě na zápas před svou reprezentací. Bylo krásně zaplněné a občas to byl opravdu hukot. Měli jsme trošku štěstí, že jsme hráli právě před Švýcarskem. Uvidíme, jak to bude vypadat dál.

S úvodem loňského mistrovství se to asi nedá absolutně porovnat, souhlasíte?

K druhé aréně na loňském šampionátu bych se snad ani nevracel. Teď také budeme hrát dva zápasy na druhé ale, ale určitě to nebude jako v Helsinkách. Věřím, že tam třeba dva tisíce lidí přijdou a hala bude hezky plná. Kdybychom hráli v Curychu ty další zápasy, tak by nemuselo být tak plno. Ale netuším, jak je to s lístky. Třeba Švýcaři odvedli dobrou práci.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události