Motorsport

Abraham před finále MotoGP: Bagnaia cítí zodpovědnost, jeho stáj nervozitu

Ve španělské Valencii se rozhodne o mistrovi světa ve dvou kategoriích a napětí stoupá. Na místě je i štáb TV Nova. Karel Abraham popsal atmosféru v paddocku i stáji Ducati, která je neskutečně blízko k vítězství. Podle jeho slov ale panuje přirozená nervozita.

Francesco Bagnaia má velký náskok a mistrem světa se nestane pouze v případě, kdyby závod vyhrál jeho rival Fabio Quartararo a on sám skončil na horším než 14. místě.

"Atmosféra je tu neskutečná, přeci jen se rozhodne o mistrovi světa ve dvou kategoriích," naznačoval Karel Abraham ve Víkendové Snídani náladu v prostorech poslední Velké ceny roku, kde se jednou radoval z vítězného závodu. 

Související obsah

"Bagnaia má luxusní náskok a cítí velkou zodpovědnost, ale ve stáji Ducati panuje velká nervozita. Závod pro něj bude hodně stresující," pokračoval Abraham, který má v MotoGP stále velké kontakty a dostává se do zákulisí.

​"Bagnaia by náskok 23 bodů měl udržet, ale nesmí udělat chybu," myslí si bývalý závodník Ondřej Ježek, který se o velkém finále sezony bavil ve Víkendové Snídani s moderátory.

Související obsah

"Ač to vypadá, že titul získá na 90 %, tak se může stát cokoliv. Jezdci jedou na hraně a kdokoliv může poslat Bagnaiu k zemi, samozřejmě neúmyslně," dodal zase svůj názor expert Nova Sport a také někdejší jezdec Michal Šembera.

Jako první se rozhodne o vítězi Moto2, závod se jede dvacet minut po obědě. Ve 14:00 se pak zraky fanoušků po celém světe přesunou na královskou kubaturu. Po třinácti letech může mít MotoGP italského šampiona, Francouz Quartararo titul obhajuje. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události