Salah sestřelil Tottenham dvěma góly. Arsenal vyhrál londýnské derby

Zdroj: profimedia.cz

Fotbalisté Arsenalu se opět vrací do čela Premier League. V londýnském derby porazili Chelsea 1:0 a na Manchester City mají opět náskok dvou bodů. O výhře svěřenců trenéra Artety rozhodl z rohu stoper Gabriel. O překvapení se postarala Aston Villa pod novým trenérem Unaiem Emerym, která porazila Manchester United 3:1. V posledním nedělním zápase vyhrál Liverpool na hřišti Tottenhamu 2:1. Oba góly hostů vstřelil Mohamed Salah.

Nedělní program Premier League je bohatý na velmi zajímavé duely. Na úvod bylo k vidění prestižní londýnské derby mezi Chelsea a Arsenalem. Hosté se v případě vítězství mohli vrátit do čela ligové tabulky. V prvním poločase byli také lepším a aktivnějším týmem.

Do první šance se svěřenci trenéra Artety dostali v 11. minutě. Ben White vystřelil z hranice šestnáctky na zadní tyč, ale jen těsně minul. Další příležitost otevřít skóre měli hosté po půlhodině hry, kdy Martinelli povedeným centrem našel ve vápně hlavu Gabriela Jesuse, ale brazilský útočník potvrdil, že se poslední dobou střelecky velmi trápí, a tak branku minul. Do šaten se ale šlo za bezbrankového stavu.

​Arsenal hrozil i po výměně stran. Po centru z levé strany mohl na malém vápně hlavičkovat úplně sám Martinelli, ale na poslední chvíli mu míč vyfoukl z hlavy spoluhráč Partey, který jej netrefil ideálně a nic z toho nebylo. Po hodině hry už se ale Arsenal radoval. Saka zakroutil rohový kop tak šikovně, že míč mířil bez jakékoli teče až do branky. Na čáře to ale ještě jistil stoper Gabriel, který balon dorazil do branky a poslal hosty do zaslouženého vedení. V závěru utkání si domácí vytvořili menší tlak, ale výrazněji branku Arsenalu ohrozit nedokázali, a tak si Arsenal připisuje další cenné vítězství, díky kterému se opět vrací do čela tabulky.

Fotbalisté Manchesteru United se v posledních týdnech prezentovali výrazně zlepšenými výkony, když ztratili body pouze za remízy proti Newcastlu a Chelsea. V neděli odpoledne ale čelili Aston Ville, která měla impuls v podobě nového trenéra Unaie Emeryho.

Toho dokázala bezezbytku využít v úvodu utkání. Už v 11. minutě se domácí dostali do vedení o dva góly díky přesným zásahům Leona Baileyho a Lucase Digneho. Z tohoto šoku se svěřenci trenéra Erika ten Haga vzpamatovali až těsně před přestávkou. Střelu Lukea Shawa nešťastně tečoval za záda vlastního brankáře Jacob Ramsey a United se tak podařilo vstřelit kontaktní gól.

​Chvíli po přestávce se už ale Ramsey trefil do správné branky a zvýšil na 3:1. Toto vedení si už domácí udrželi a slaví překvapivé vítězství. Ze tří bodů se raduje také Newcastle, který má vynikající formu. Tentokrát vyhrál 4:1 na hřišti Southamptonu a připsal si tak už třetí výhru v řadě. Opět se trefil záložník Almirón, který tak vstřelil už sedmý ligový gól.

Poslední zápas nedělního programu byl pro diváky také velmi atraktivní. Tottenham hostil na svém stadionu Liverpool. Hosté se mohli dostat do vedení už ve třetí minutě, ale Lloris dokázal Núňeze vychytat. Stejný hráč mohl udeřit i o čtyři minuty později, ale tentokrát těsně minul. V 11. minutě už se ale svěřenci trenéra Kloppa radovali, když Mohamed Salah přízemní střelou překonal Llorise.

​Šanci na srovnání si Tottenham vypracoval v patnácté minutě, ale Perišič orazítkoval pouze tyč. Pět minut před koncem prvního poločasu přidal Liverpool druhý gól a byl to opět Mohamed Salah. Egyptský záložník utekl obraně a přeloboval brankáře domácích.

Ve druhém poločase ale nastoupil úplně jiný Tottenham a svého soupeře zatlačil. Chvíli po přestávce hlavičkoval v malém vápně Eric Dier, ale Alisson Becker jej vychytal. O minutu později zase napálil Perišič břevno. V 70. minutě už ale hosté takové štěstí neměli. Kulusevski, který byl na hřišti dvě minuty, našel přihrávkou Kanea, který poslal míč přesně k tyči a snížil.

V 82. minutě mohl jít Liverpool do vedení o dvě branky, ale Darwin Núňez trefil pouze břevno. To mohlo hosty mrzet, protože těsně před koncem mohl srovnat Kane, ale v těžké pozici těsně minul. Liverpool tak napravil domácí porážku s Leedsem v minulém kole.

Nedělní zápasy 15. kola Premier League:

Chelsea FC –⁠ Arsenal FC 0:1

Branky: 63. Gabriel (Saka)

Aston Villa –⁠ Manchester United 3:1

Branky: 7. Bailey (Ramsey), 11. Digne, 49. Ramsey (Watkins) – 45. Ramsey (vla.)

Southampton –⁠ Newcastle 1:4

Branky: 89. Perraud (Salisu) – 35. Almirón, 59. Wood (Murphy), 62. Willock (Trippier), 90+1. Guimarães (Saint-Maximin)

West Ham –⁠ Crystal Palace 1:2

Branky: 20. Benrahma (Paquetá) – 41. Zaha (Eze), 90+4. Olise (Zaha)

Tottenham Hotspur –⁠ Liverpool FC 1:2

Branky: 70. Kane (Kulusevski) – 11. Salah (Núñez), 40. Salah

Chelsea se alespoň dařilo v Lize mistrů, když v posledním zápase skupiny porazila Dinamo Záhřeb: