Češi slaví na mistrovství světa druhou výhru. S Německem se ale natrápili

Radost českých florbalistů | Zdroj: Barbora Reichová / Český florbal

Čeští florbalisté sice mají na světovém šampionátu druhou výhru, ale s Německem se pořádně natrápili. Ačkoliv po dvou třetinách vedli 8:1, tak v závěrečné části přišly komplikace a Německo snížilo na rozdíl dvou branek. Češi nakonec vyhráli 8:6. Poslední zápas čeká na český výběr v pondělí od 18 hodin proti Švédsku.

Stejně jako proti Lotyšsku, tak i proti Německu měli čeští florbalisté dobrý vstup do zápasu. Hráli trpělivě s balonkem na svých florbalkách a na konci třetí minuty se dostali do vedení. Přes šířku hřiště našel Šindler Martina Kisugiteho, jenž se prosadil přesnou střelou z první na zadní tyč. Češi poté dostali možnost své první přesilové hry, ale využít ji nedokázali.

Ve 13. minutě už to přece jenom bylo 2:0. Delong přihrál na střed Josefu Rýparovi, který přízemní střelou zamířil přesně k tyči. O pár chvil později poprvé vážněji zahrozilo Německo, které trefilo horní tyč. První část tak vyhráli Češi 2:0.

​Hned v úvodu prostřední dvacetiminutovky už výběr Jaroslava Berky přesilovku využil. Langer shodil balonek Adama Delonga a ten z otočky propálil Lemkeho. Německo následně snížilo, ale kvůli vysoké hokejce gól uznán nebyl. Na rozdíl čtyř branek zvýšil ve vlastním oslabení Jiří Besta, jenž se dostal k odraženému balonku a nádhernou ranou nedal německému gólmanovi šanci. Šlo o jeho premiérovou branku na mistrovství světa. O pár sekund později trefil Delong horní tyč.

​Pátou branku přidal po zaváhání německé obrany Matyáš Krbec, ale soupeř ihned korigoval zásluhou Juliana Nihelna. Neprůstřelnost Martina Beneše tak na mistrovství světa trvala 91 minut a 19 sekund. Češi ale ihned odpověděli zásluhou Jonáše Kreysy, jenž se trefil na přední tyč a také u něj šlo o historicky první trefu na světovém šampionátu.

O 27 sekund později našel Delong pasem z obranné poloviny na brankovišti volného Josefa Rýpara, který se trefil podruhé v zápase. Střelecké trápení na šampionátu prolomil na konci druhé třetiny Filip Langer, který tak využil druhou přesilovou hru v zápase.

​V závěrečné periodě došlo k vyloučení na obou stranách a dvě sekundy po konci trestů Němci skórovali. Janos Bröker našel na levé straně Jakoba Heinse, který přišpendlil míček pod horní tyč. Tentýž hráč se trefil o čtyři minuty později a snížil na rozdíl pěti gólů. Češi úplně vypadli z rytmu a Gruber za tvrdý zákrok dostal čtyřminutový trest a Německo opět trestalo. Tentokrát přesilovku využil Svenson Hoppe, který se trefil ještě v její první části. Našim západním sousedům se ale podařilo využít i druhou dvouminutovku po střele Michela Wöckeho.

Německo to v závěru zkusilo ještě bez gólmana a dostalo se na dostřel dvou branek po gólu Juliana Nihelna. Dvacet sekund před koncem byl navíc vyloučen Tokoš a hrálo se šest na čtyři. To už český výběr ubránil a raduje se z výhry 8:6. Poslední zápas čeká na českou reprezentaci v pondělí od 18 hodin se Švédskem.

Německo –⁠ Česko 6:8 (0:2, 1:6, 5:0)
Branky a nahrávky: 32. Niheln (Hofferbert), 46. Heins (J. Bröker), 50. Heins (N. Bröker), 55. Hoppe (Heins), 56. Wöcke (Heins), 60. Niheln (Heins) –⁠ 3. Kisugite (Šindler), 13. Rýpar (Delong), 21. Delong (Langer), 28. Besta, 32. Krbec, 33. Kreysa (Langer), 33. Rýpar (Delong), 39. Langer (Delong).

Sestava Česka: Martin Beneš – Němeček, Hemerka, Rýpar, Punčochář, Gruber, Kisugite – Havlas, Langer, Marek Beneš – Krbec, Delong, Forman – Besta, Kreysa, Šindler – Ondrušek, Tokoš, Jendrišák.