Fotbal

Chorý se vyjádřil. Zranit nikoho nechtěl, po zápase se Sörensenovi omluvil

Chorý se vyjádřil. Zranit nikoho nechtěl, po zápase se Sörensenovi omluvil
Tomáš Chorý v diskuzi s hráči Sparty | Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Sparta po 11 letech vyhrála na půdě západočeské Plzně, ale nejvíce se řeší skandálně nepotrestaný Tomáš Chorý, který dal hlavičku obránci Sörensenovi. Nyní se útočník k celé situaci vyjádřil, prý v tom nebyl úmysl a Sparťanovi se omluvil.

Inkriminovaná situace se stala v závěru prvního poločasu. Centrovaný míč mířil do šestnáctky, kde se Chorý podíval na protihráče a hlavou jej zasáhl do oblasti obličeje. Rozhodčí Černý situaci nejspíše přehlédl, Pavel Franěk u VARu pak nezasáhl.

"V první řadě bych chtěl ujistit, že jsem v žádném případě do zmíněného souboje nešel s úmyslem protihráče zranit," řekl Chorý skrz oficiální web Plzně. 

"V situaci z prvního poločasu na mě mířil dlouhý balon, věděl jsem, že jde do mého prostoru a automaticky byl připravený podstoupit souboj s cílem vyhrát hlavičku a trefit míč směrem do vápna. Míč se mi na chvíli ztratil ve světle reflektoru, počítal jsem s tím, že jde mezi nás, ale nakonec propadl za nás a došlo ke srážce," vysvětluje útočník, který dal v týdnu dvě branky Barceloně.

"Vše proběhlo v maximální rychlosti a ani v nejmenším jsem neměl v úmyslu zasáhnout protihráče, nebo jej dokonce zranit. Vím, že to i ve zpomalených záběrech vypadá blbě, nicméně vyvracím jakýkoli záměr protihráče zranit," pokračoval Chorý.

"Pokud mi někdo něco takového podsouvá, musím se proti tomu ohradit a přidat i mé vysvětlení a Sörensenovi jsem se ihned po zápase prostřednictvím jeho spoluhráče omluvil," uzavřel Chorý. Proč se neomluvil sám již neupřesnil. 

Související obsah

Sparta nakonec vyhrála díky brance Davida Pavelky 1:0 a vyhrála poprvé od roku 2011, tehdy Pražané vyhráli zásluhou dvou branek Leonarda Kweukeho. Plzeň má nicméně před nedělním zápasem Slavie čtyřbodový náskok před druhou Slavií a k tomu zápas k dobru.

Tomáš Chorý v týdnu vstřelil dvě branky slavné Barceloně:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události