Fotbal

Sparťané po utkání poničili hostující šatnu, zní z Plzně. Činili se i fanoušci

Sparťané po utkání poničili hostující šatnu, zní z Plzně. Činili se i fanoušci
Hráči Sparty | Zdroj: Profimedia

Utkání mezi Viktorií Plzeň a Spartou zanechalo na Doosan Areně následky. Viktoria Plzeň na svém webu informovala, že došlo k poničení šaten hostí, kde hráči Sparty slavili. Bez újmy nezůstaly ani útroby stadionu, což měli mít na svědomí návštěvníci. Klub tyto škody hodlá vymáhat. Redakce TN.cz zkusila kontaktovat o vyjádření tiskové oddělení Sparty, ale prozatím bez úspěchu.

Fotbalisté Sparty dokázali v sobotu po jedenácti letech zvítězit na hřišti Viktorie Plzeň 1:0. Zasloužil se o to gólem záložník David Pavelka. Nelze se tedy divit tomu, že si toto velké vítězství hráči letenského klubu patřičně užívali. Podle vyjádření Západočechů to ale bylo přes čáru. 

"Nepříjemně nás překvapil stav šatny hostů poté, co ji tým opustil. Zaznamenali jsme poničenou omítku, rozbité okno a vytrhané stropní podhledy. Rozumíme tomu, že hosté slavili výhru, nicméně tyto skutečnosti jsou za hranou a rozhodně by se neměly stávat. Během aktuální sezony jsme odehráli řadu velkých i vyhrocených zápasů, nicméně poškození zařízení šatny jsme zaznamenali vůbec poprvé, dle našeho názoru se toto nesmí stávat a do fotbalu to nepatří," stojí v oficiálním klubovém prohlášení, které obsahuje i fotogalerii. 

Související obsah

Bez újmy nezůstal ani sektor hostujících fanoušků. "Diváci jistě zaznamenali plameny, kdy fanoušci úmyslně zapalovali sedačky a další hořlavý materiál (a to i v útrobách stadionu na WC), což je nebezpečná situace ohrožující bezpečnost návštěvníků stadionu. Přesně takto situaci vyhodnotili i přítomní profesionální hasiči, načež se rozhodli zasáhnout a plameny uhasit. Vážíme si tohoto postupu, díky kterému nemuselo dojít k přerušení utkání a evakuaci diváků," stojí v prohlášení. 

Ale to nebylo zdaleka vše. "Poškozeny byly i útroby stadionu, kde došlo k odtrhání radiátorů, umyvadel a dalšího sanitárního zařízení v prostorách toalet.  V tuto chvíli probíhá vyhodnocování kamerových záběrů a sčítání škod, které bude klub následně vymáhat."

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události