Krejčíková se Siniakovou na Turnaji mistryň válí! Postoupily do finále

Tenistky Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková se radují | Zdroj: profimedia.cz

České tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková postoupily v Texasu do finále Turnaje mistryň a nadále tak můžou snít o obhajobě titulu. V sobotu večer porazily dvojici Kičenoková / Ostapenková 7:6 a 6:2. Utkání ovlivnila častá ošetřování ukrajinské hráčky.

Krejčíková se Siniakovou prolétly základní skupinou Turnaje mistryň jako nůž máslem. Neprohrály v něm ani jeden set, díky čemuž postoupily do semifinále. V něm je čekala dvojice Kičenoková / Ostapenková, kterou dokázaly ve všech třech vzájemných zápasech porazit.

Do utkání vstoupily obhájkyně titulu velmi dobře. Dostaly se do vedení 3:1, když proměnily hned první brejkbol. V sedmé hře vzaly soupeřkám servis podruhé, a tak je od výhry v prvním setu dělil jediný gem. Následovalo ale nečekané drama. i přesto, že česká dvojice měla dva setboly, podařilo se soupeřkám otočit, a tak o vítězkách musel rozhodnou tiebreak. V něm ale Češky udržely nervy na uzdě a vyhrály jej 7:5, i když ani zde si neodpustily drama, protože vedly už 4:0.

​Češkám vyšel i začátek druhé sady. Vyhrály první tři gemy a náskok brejku si udržely až do konce. Nakonec se radují z výhry 7:6 a 6:2. Ve finále Turnaje mistryň si zahrají Kuděrmetovovou / Mertensovou, nebo Krawczykovou / Schuursovou.